Łyk wiosennego orzeźwienia

Łyk wiosennego orzeźwienia

Dlaczego woda jest ważna i co pić?

Właściwe nawodnienie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Woda stanowi około 70 procent masy ciała i składają się z niej komórki tworzące nasz organizm. Jest niezbędna m.in. do trawienia, zapewnienia odpowiedniej gęstości krwi, właściwego funkcjonowania mózgu czy utrzymania stałej temperatury ciała.

Wśród najpopularniejszych napojów na bazie wody jest herbata, kawa, woda mineralna, sok czy lemoniada. Decydując się na odpowiedni, powinniśmy zwrócić uwagę, by był stworzony na bazie naturalnych składników i pozbawiony zbędnych dodatków, takich jak sztuczny cukier. Dla fanów smacznych i orzeźwiających sposobów nawodnienia ostatnim hitem stała się lemoniada.

Jaką lemoniadę wybrać?

Dobra lemoniada powinna bazować na naturalnych składnikach i nie zawierać zbędnych konserwantów i niezdrowych dodatków. Owoce, z których została zrobiona muszą być pełnowartościowe - świeże, soczyste, nie sztuczne. Dobrze jest, gdy zawiera dodatkowo zioła i np. miód. Taka jest „Lmoniada”, czyli lemoniada bez E od BeeLemon dostępna w czterech orzeźwiających wariantach – cytryny z miodem, limonki z miętą, czerwonej pomarańczy oraz jabłka, cytryny i miodu. Pozbawione są konserwantów i są wyprodukowane w Polsce na bazie krystalicznie czystej wody oraz z dodatkiem zdrowego miodu. Dzięki dostępnych różnorodnych smakach każdy może wybrać coś dla siebie.

Cytryny, limonki i pomarańcze są świetnym źródłem wzmacniającej odporność witaminy C oraz mają swój wyjątkowy kwaskowy posmak. Jabłka zawierają błonnik, który pomaga w trawieniu i obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Mięta świetnie orzeźwia i ma dobry wpływ na układ pokarmowy, a miód jest naturalnym słodzikiem, dodatkowo wzmacnia serce oraz ma właściwości antybakteryjne. 

Przygoda, przygoda – każdej chwili szkoda!

Wiosenne spędzanie czasu nad rzeką, w parku, na łonie natury czy w przydomowym ogródku to idealny sposób, by zażyć nieco słońca i odpocząć. Relaksując się po swojemu, warto pomyśleć też o odpowiednim nawodnieniu i wzmocnieniu organizmu, dzięki czemu będziemy czuć się lepiej, zdrowiej i pełniejsi energii. By mieć pyszną i naturalną lemoniadę nie trzeba kupować wszystkich składników i przyrządzać ją samemu – wystarczy postawić na dobre i sprawdzone napoje bez „E”, by móc cieszyć się świetnym smakiem.

https://beelemon.pl/