Bądź w formie na lato!

Bądź w formie na lato!

Gdy na dworze robi się coraz cieplej, przestajemy nosić szaro bure czapki i kurtki, zamieniając je na bardziej kolorowe i dopasowane ubrania. Jednak wtedy często okazuje się, że nasza letnia sylwetka odeszła, a nam zostało mało czasu na powrót do formy. Co więc zrobić, by zdąży do lata i świetnie czuć się we własnej skórze?

fotolia_223123557jpg

Zima sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej, przez co przed latem desperacko poszukujemy sposobów na ekspresowe chudnięcie, by móc pochwalić się piękną sylwetką podczas wakacyjnych wyjazdów. Niestety cudów nie ma i zbędne kilogramy nie znikną jak za dotknięciem magicznej różdżki, ale można zastosować kilka rad, które pomogą uporać się z całym procesem odchudzania.

Siłownia codziennie? Lepiej nie

Kiedy po zimie zmagamy się z nadprogramowymi kilogramami, działamy jak zautomatyzowani. Orientujemy się, że czas najwyższy, by wcielić w życie pewne zmiany i w te pędy biegniemy zakupić karnet na siłownię. Ćwiczymy codziennie, by po tygodniu przestać na nią chodzić. Dzieje się tak dlatego, że po wielomiesięcznym lenistwie z dnia na dzień narzucamy sobie zbyt duże tempo. A po tygodniu nie ma szans na jakiekolwiek efekty. Taka nagła zmiana może mieć tylko negatywny skutek, a mianowicie – spotęgowanie zmęczenia poprzez brak czasu na regenerację organizmu, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego zmiany warto zacząć wdrażać powoli. Wystarczy, jeśli na początku ulubioną formę ruchu będziemy powtarzać 3 razy w tygodniu. Lubisz rower? Może można podjechać na nim do pracy? Wolisz spacer? Wybierz się na dłuższą przechadzkę niż do najbliższego sklepu. W dobie, gdzie właściwie wszędzie poruszamy się samochodem każdy ruch jest na wagę złota.

Od dzisiaj same warzywa?

Drastyczna zmiana diety to częste postanowienia osób, które przeżywają szok związany z tym co zobaczyli po zimie. Więcej centymetrów i kilka kilogramów więcej motywują najszybciej. Dlatego tuż po zejściu z wagi decydujemy się także zmienić sposób odżywiania. Wymieniamy zawartość lodówki na zdrowsze produkty. Udajemy się na zakupy, uzupełniając koszyk szpinakiem, brokułami i voila! Zielone życie – czas start. Po powrocie do domu oczywiście coś gotowanego na parze i tak przez kolejne dni. Jednak osoba, która przyzwyczajona jest do jedzenia niekoniecznie zdrowych posiłków, szybko się zniechęci. Dlatego najlepsza będzie zbilansowana, a nie drastyczna dieta. Jeśli wykluczymy wszystkie niezdrowe elementy z życia i będziemy restrykcyjnie przestrzegać zdrowego żywienia, to tuż po powrocie do starych nawyków przybierzemy na wadze jeszcze więcej niż straciliśmy (tak zwany efekt jo-jo). By uchronić się od tego warto zastosować suplement diety DuoLife Medical Formula ProSlimer®, który reguluje metabolizm i chroni przed gwałtownymi zmianami wagi. Warto stopniowo wprowadzać zmiany, a raz w tygodniu zrobić sobie dyspensę na swoje ulubione danie, które poprawi nam nastrój, a organizmowi da do zrozumienia, że nie zrezygnowaliśmy z tego typu posiłków na zawsze, przez co wahania wagi będą mniejsze. Dobrze dobrane posiłki to jednak nie wszystko, ważne są także kalorie, które z nich zjadamy.

Kalorie i spalanie tłuszczu

Po pierwsze – warto liczyć kalorie. Jeśli nie samemu, to można zainstalować aplikację w telefonie, która po wpisaniu konkretnego produktu nie tylko je oblicza,  ale także odnotowuje dzienne wykorzystanie węglowodanów, białka i tłuszczy w odniesieniu do dziennego zapotrzebowania. „Zdrowe” jedzenie spożyte w dużych porcjach także będzie tuczące. Najlepszym przykładem są płatki owsiane, które w ilości pół szklanki, w towarzystwie połówki banana, bakalii i szklanką mleka mają ponad 600 kcal. To wcale niemało, prawda?

To proste - kiedy nasz organizm otrzyma mniej kalorii niż potrzebuje, zaczniemy chudnąć. Jeśli dołożymy do tego aktywność fizyczną w postaci ćwiczeń, z pewnością nasza kondycja i ciało się poprawi. Jednak nie nastąpi do od razu. Jeśli chcemy cały ten proces trochę przyspieszyć, warto wspomóc się odpowiednią suplementacją diety. W walce ze zbędnymi kilogramami sprawdzi się DuoLife Medical Formula ProSlimer®. Bazuje on na składnikach wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej, regulując gospodarkę wodną organizmu, jak i wspierając procesy metaboliczne. Oprócz tego, że wspomaga redukcję wagi, to także utrzymuje ją na prawidłowym poziomie, jednocześnie doposażając organizm w witaminy i minerały konieczne do jego prawidłowego funkcjonowania. Są także idealne dla wegan i wegetarian, przez co osoby niejedzące mięsa i produktów odzwierzęcych, także będą mogły skorzystać ze wspaniałych benefitów tego suplementu.  Zawsze warto wesprzeć nasz organizm wartościową suplementacją, tak by efekty naszych wyrzeczeń i wysiłku były widoczne dużo szybciej. Zwłaszcza warto sięgnąć po taki suplement, który w składzie ma probiotyk. Taki składnik będzie dodatkowo zabezpieczał nasz organizm. W ProSlimer znajduje się inulina, która stymuluje wzrost korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego, co powoduje obniżenie poziomu cholesterolu, usprawnia pracę przewodu pokarmowego zapobiegając zaparciom. Warto stosować suplementy, które w swoim składzie posiadają dobroczynne składniki, które faktycznie działają.


a847bb47f0dd89020b5e1d40f6e45cf1eacb27ee-origpng

Został miesiąc do kalendarzowego lata. Wszyscy zaczynamy marzyć o pięknej sylwetce skąpanej w słońcu. Dlatego nie czekajmy – zacznijmy już dziś! Dzięki połączniu ruchu, odpowiedniej diety i odpowiedniej suplementacji – nasz wymarzony efekt będzie w zasięgu naszej ręki szybciej niż myślimy!