Forma na wiosnę dla ciała i umysłu

Forma na wiosnę dla ciała i umysłu

Wiosna jest czasem porządków i zmian zarówno w naszych domach, jak i umysłach. To czas, kiedy słońce daje nam nową energię do działania i wypełnia głowę pomysłami. Tylko jak w pełni wykorzystać ten potencjał, jeżeli stresuje nas już sama myśl o pójściu do pracy w poniedziałek? Dowiedz się, jak zadbać o siebie i zacząć nowy rozdział Twojego życia!

Fotolia_256194935_Sjpg

Z badań HR przeprowadzonych w 2018 wynika, że już 70% Polaków deklaruję chęć zmiany pracy, a dwie z trzech osób regularnie przegląda oferty pracy, ale tylko jedna trzecia z nas aktywnie stara się o nowe zatrudnienie… Dlaczego tak trudno nam zacząć wprowadzać zmiany w naszym życiu?

Rozwój zawodowy

Obecny rynek pracy określany jest jako rynek pracownika ze względu na niski poziom bezrobocia w Polsce. Firmy i przedsiębiorstwa starają się o to, by zatrzymać pracowników, co jest rzadko wykorzystywanym przez nas asem w rękawie. Po raz pierwszy od lat to my możemy dyktować warunki naszego zatrudnienia i decydować o tym, jak ma wyglądać rozwój naszej kariery.

„To, na czym spędzamy minimum 40 godzin tygodniu powinno przynosić nam jak najwięcej radości i satysfakcji. Dlatego tak ważne jest umożliwienie rozwoju pracownikowi trochę na własnych zasadach, w dobrej atmosferze i bez rygorystycznego czasu pracy. Ta swoboda sprawia, że pracownik czuje się bardziej odpowiedzialny i zaangażowany w to co robi – mówi Łukasz Godyń – Wiceprezes Zarządu firmy DuoLife. Dlatego zamiast siedzieć i tracić czas w pracy, przez którą czujemy się wypaleni zawodowo lepiej wziąć los w swoje ręce i zacząć działać – dodaje.

Więź z firmą

Szczęśliwy pracownik jest też lepszym pracownikiem. Badania przeprowadzone przez Hay Group, UC Berkley i Gallup podpowiadają, że kiedy jesteśmy zadowoleni z naszego miejsca pracy to nasza produktywność wzrasta o 43%, a kreatywność o 86%. Co ciekawe, kiedy jesteśmy zadowoleni to też zdecydowanie rzadziej korzystamy ze zwolnienia chorobowego.

 „Często zapominamy, że satysfakcja z pracy, czas dla siebie i najbliższych sprawia, że jesteśmy najbardziej efektywni. Dlatego warto by pracodawca stanął na wysokości zadania i sprawdzał, jak czują się jego pracownicy” - przypomina Łukasz Godyń z DuoLife. „ Relacje, rozwój osobisty i partnerstwo są podstawowymi wartościami i kluczowym elementem sukcesu zarówno pracownika, jak i całej firmy.” – dodaje.

Polacy są bardzo pracowici, a poczucie satysfakcji pochodzące z pracy odgrywa znaczącą rolę w naszym życiu. Jednak ciężko nam to osiągnąć, jeżeli relacje z naszymi przełożonymi i innymi pracownikami nie są pozytywne, a panująca wśród nich atmosfera jest przytłaczająca. To brak poczucie więzi z firmą, sprawia, że rotacja na stanowiskach wzrasta.

Jeżeli traktujemy pracę zawodową jako realizację swoich pasji lub posiadamy potrzebę ciągłego rozwijania swoich kompetencji i podejmowania nowych wyzwań, a nasz pracodawca tego nie dostrzega - jest to czerwona lampka, której nie powinniśmy ignorować.

Nowa forma na wiosnę

Wiosną spędzamy więcej czasu uprawiając sport, zaczynamy lepiej się odżywiać, tryskamy energią. Dlatego też dobrze wykorzystać jest ten moment i podjąć się również nowych wyzwań zawodowych. Jeżeli dbamy o nasze ciało, powinniśmy też zadbać o nasz umysł i jego spokój.

Osoby, które czują się ograniczone pracą w korporacjach i chcą być swoim własnym szefem mogą rozważyć podjęcie pracy jako przedstawiciel handlowy. Wykonywanego takiego zawodu umożliwia pracę na własnych warunkach w przez nas określonych godzinach, bez dress codu, bez zbędnego stresu. Co w rezultacie daje czas na rozwój pasji i kariery, ale przede wszystkim pozwala na wprowadzenie równowagi niezbędnej do osiągnięcia sukcesu zarówno zawodowego jak i w życiu prywatnym.

Mamy nieograniczony potencjał i jesteśmy w stanie osiągnąć cele, które sobie postawimy. Jednak, jeżeli odczuwamy, że nie realizujemy się w pracy, a energia której nabraliśmy w weekend całkowicie z nas wyparowuje wraz z poniedziałkowym budzikiem, to jest to najwyższy czas na zmiany! W końcu to my jesteśmy kowalami własnego losu.

  

https://duolife.eu