Jak zadbać o swoje stawy?

Jak zadbać o swoje stawy?

Ból stawów to bardzo powszechny problem naszej cywilizacji. Siedzący tryb życia, niezdrowa dieta i przeciążenia fizyczne to tylko niektóre z zapalników do osłabienia kondycji stawów. Jednak wprowadzając do życia kilka zmian, możemy realnie sobie pomóc. Odpowiednia profilaktyka i poważne podejście do sprawy mogą znacząco zniwelować ból, którego przecież nikt z nas nie lubi.

Jak zadba o swoje stawyjpeg

Zdrowszy tryb życia

W wielu przypadkach zdrowe jedzenie i aktywny tryb życia normalizują funkcjonowanie całego naszego organizmu.  Procesy metaboliczne są usprawnione, lepiej nam się śpi i nie męczymy się tak szybko. W przypadku stawów dieta również ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim bardzo ważne jest utrzymanie prawidłowej wagi ciała, by nie obciążać naszych kości. Jeśli więc borykacie się z dużymi wahaniami masy ciała - wprowadźcie do swojego menu zdrowsze pozycje - aby ją ustabilizować. Wiele bogatych w witaminy składników, które spożywamy w posiłkach, ma również doskonały wpływ na siłę mięśni, stawów i kości. Na przykład dieta zawierająca kwasy omega-3, białko i witaminę D idealnie sprawdzi się u osób, które cierpią na wszelkie schorzenia związane z bólem stawów.

Warto też pamiętać, że nawet mała aktywność fizyczna może pomóc w odbudowie tkanki chrzęstnej stawów. Dzięki temu do jamy stawowej wydzielana jest większa ilość mazi, a co za tym idzie nasze stawy są bardziej sprawne - poprawia się ukrwienie i dotlenienie, które im zdecydowanie służy. To oznacza, że wzmożony ruch lepiej łączy kości i zmniejsza odczuwalny ból. Nie musimy od razu rzucać się na „głęboką wodę” w postaci bardzo wyczerpujących ćwiczeń. Możemy zacząć od lekkiego areobiku w domu lub jogi.

Nie stresuj się!

Stres determinuje wiele chorób immunologicznych, dlatego warto go unikać. Jeśli chodzi o stawy - jego wynikiem najczęściej jest reumatoidalne zapalenie stawów. Nerwy determinują wytwarzanie kortyzolu, który powoduje, że nasz układ immunologiczny jest w stałej gotowości do pracy, przez co organizm walczy z własnymi tkankami i je osłabia. Stres powoduje także napięcie mięśni, co wpływa na usztywnienie ścięgien. W efekcie tego dochodzi do zmian w układzie kostno-stawowym.

Natłok obowiązków w pracy i w domu powoduje, że nakręcamy spiralę stresu, zapominając o wypoczynku i chwilach relaksu. W rezultacie borykamy się z przykurczem ramion czy napięciem mięśni twarzy. Nie można bagatelizować takich symptomów, ponieważ mogą one doprowadzić do poważnych zwyrodnień stawowych. Dlatego warto czasami się zatrzymać, obejrzeć komedię, poczytać lekką książkę lub poćwiczyć, by rozładować stres, który tkwi w naszym organizmie.

Wesprzyj sie kolagenem

Kolagen dba o elastyczność naszej tkanki chrzęstnej, więc też dzięki niemu jest bardziej wytrzymała. Niekiedy kolagenu, który mamy w organizmie może nie wystarczyć na wzmożone procesy regeneracyjne. Dzieje się tak w przypadku nadmiernych przeciążeń danego stawu np. w wyniku urazu mechanicznego, naturalnych procesów starzenia się organizmu lub przeciążenia fizycznego poprzez nadmierne ćwiczenia. By zminimalizować ból i przyspieszyć regenerację możemy wesprzeć się czymś, co nam w tym pomoże. Collagen od DuoLife zdecydowanie wesprze nasze stawy w takich sytuacjach. Wszystko za sprawą chondroityny, która jest jednym z podstawowych składników chrząstki stawowej oraz glukozaminy - organicznego związku chemicznego przyczyniającego się do odbudowy tkanek stawowych. Oba składniki przyspieszą także regenerację.

Często bagatelizujemy lekkie przykurcze mięśni czy bóle kości. Jednak jest to sygnał od organizmu, by się temu przyjrzeć. Dlatego poświęćmy chwilę na dokonanie zmian w naszym życiu, by cieszyć się zdrowymi stawami jak najdłużej!

myduolife.com