Jak zmienić swoje niezdrowe nawyki w 6 tygodni?

Jak zmienić swoje niezdrowe nawyki w 6 tygodni?


Początek roku często determinuje nas do wyznaczania sobie celów. Najczęstszym z nich jest oczywiście odchudzanie czy zdrowe odżywianie, które w efekcie ma także doprowadzić do utraty kilogramów. Jak robić to mądrze i skutecznie?

Ruch to zdrowie!

Oczywiście dieta jest bardzo ważna, ale warto ją wesprzeć aktywnością fizyczną. To bardzo ważne by regularnie podejmować wysiłek fizyczny. Możemy zacząć od długich spacerów, stopniowo zwiększając liczbę kilometrów. Dla zmarzluchów, którzy nie lubią zimowych wojaży – w Internecie z łatwością znajdziemy wiele propozycji ćwiczeń w domu, zarówno dla początkujących jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Ważne jest, by nie rzucać się na głęboką wodę i zacząć od ćwiczeń, które nie wysysają z nas całej siły. Tak najszybciej się zniechęcimy.

Sen i regeneracja

Równie istotny, a często pomijany jest odpoczynek. Nadmiar stresu i niedosypianie mogą doprowadzić nie tylko do demotywacji, ale także do chronicznego zmęczenia, z którego wcale nie tak łatwo wyjść. Regularny sen to podstawa. Powinniśmy spać około 8 godzin na dobę. W tym czasie w naszym organizmie zachodzi szereg procesów regeneracyjnych, podczas których odnawiają się nasze komórki, produkowany jest hormon wzrostu oraz aktywują się procesy naprawcze organizmu. Dlatego dbajmy o wypoczynek, by dać sobie także czas na regenerację i siłę do kolejnych wyzwań.

Zdrowa dieta

Nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe mogą doprowadzić nas nie tylko do otyłości, ale także do różnych chorób, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie. Dlatego bardzo ważne jest to, by jeść rozsądnie. Nie tylko jeśli chodzi o ilości, ale także o to co jemy. By cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką, powinniśmy wprowadzić do swojej diety kilka uniwersalnych zasad, które sprawią, że będziemy wyglądali i czuli się lepiej. Bardzo ważne jest to, by pić minimum 2 litry wody dziennie. Dodatkowo warto ograniczyć słodycze, ponieważ cukier nie jest sprzymierzeńcem odchudzania. Jeśli mamy problem z podjadaniem między posiłkami, to zastąpmy dotychczasowe przysmaki warzywami, które mają dużo błonnika i witamin. Dzięki nim nasz metabolizm się poprawi, cholesterol się zmniejszy, a co najważniejsze – możemy ich jeść, ile zechcemy, ponieważ w większości mają bardzo mało kalorii.

Jeśli jednak uwielbiacie słodkości to możecie postawić na coś zdrowego i pysznego zarazem! Sześciotygodniowy plan dla zdrowia od Mixit to trzy specjalnie dobrane tuby z musli, które wspierają osoby dbające o linię. Dodatkowo usprawniają metabolizm i nie mają w sobie ani grama dodatkowego cukru oraz mleka, więc idealnie sprawdzą się także dla wegan. Zestaw składa się z trzech tub: „Zdrowy start”, „Czas na detoks” oraz „Trwały efekt”. Całość oparta na wysokojakościowych składnikach – niskokalorycznych owoców leśnych (porzeczka, borówka i malina), lekkiej podstawy w postaci chrupiących zdrowych kwasów tłuszczowych. Wszystko z myślą o osobach, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o swoje zdrowie.

Należy pamiętać, że rozsądek w odchudzaniu jest najważniejszy. Nie musimy nagle przechodzić na restrykcyjną dietę i ćwiczyć interwały 5 razy w tygodniu. Wystarczy, że zmodyfikujemy swoje przyzwyczajenia, stawiając na zdrowsze rozwiązania. A z czasem kilogramy same zaczną spadać.

www.mixit.pl