Letnie spotkania z teatrem!

Letnie spotkania z teatrem!

Nie tylko kino może być plenerowe! Co powiecie na spotkanie z teatrem w parku? :) Ośrodek Kultury Ochoty rozpoczyna cykl "Letnich spotkań z teatrem" w Parku Szczęśliwickim by spotkać się z najmłodszą publicznością.   Celem spotkań jest kształtowanie wrażliwości, rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie możliwości twórczych i umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej, a także dobra zabawa i miłe spędzenie wolnego czasu.

Pierwszym spektaklem, który będzie można zobaczyć  (10.07 o godz. 11:00) będzie sztuka "Smok. Cmok". Następnie 17.07. o godz. 11:00 odbędzie się "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak", a 24.07 o tej samej porze, będziecie mogli zobaczyć spektakl "O słodkiej Królewnie i pięknym Księciu".  Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

"CMOK. SMOK"
autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza, ale jednocześnie otwarta na odbiorcę dużo starszego. Maciej Dużyński, autor scenariusza opowiada: „Celowo zrezygnowaliśmy z Krakowa, Wawelu i Kraka. Smok wawelski jakoś już się opatrzył i osłuchał. Przestaliśmy zwracać uwagę na to o czym to jest. A naszym zdaniem to historia o zwykłych ludziach, takich codziennych. Nie jest ważne czy jesteś królem, księżniczką czy szewcem. Ważne jakim jesteś człowiekiem. Wracamy do oczywistych wartości. Lepiej jest gdy słońce świeci, owce się pasą, ptaki ćwierkają, wody można napić się wprost z rzeki. Gdy jest o co walczyć i nie zrobić nikomu krzywdy. Gdy wszystko jest proste i nie beznadziejnie skomplikowane.”

Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

 

„SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK”

to barwny, rozśpiewany spektakl inspirowany sztuką Kornela Makuszyńskiego. Opowiada historie małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem. W poszukiwaniu nowych przygód wyruszył w świat. Znalazł przyjaciela Kaczora Kwaka i nauczył się, że można żartować tak, żeby nieść ludziom radość i uśmiech. Oprawa scenograficzna spektaklu nawiązuje do klimatu teatru wędrownego. Aktorzy docierają ze swym wzorem pełnym lalek i dekoracji wszędzie tam, gdzie widzowie zechcą obejrzeć ich spektakl będący radosną zabawą i niosący pogodną refleksję.

Czas trwania 45 minut. Dla widza od 5 lat.

 

 „O SŁODKIEJ KRÓLEWNIE I PIĘKNYM KSIĘCIU”

To familijny spektakl, w którym barwna opowieść o pięknej miłości do królewny
i księcia niesie przesłanie o tym, że o każdą relację między ludźmi trzeba dbać.
W pięknej, malarskiej oprawie plastycznej, przy dźwiękach specjalnie do spektaklu skomponowanej muzyki aktorki posługując się teatralnymi lalkami snują opowieść pełną zwrotów akcji i proponują widzom różne jej zakończenia.

Czas trwania 50 min. Dla widza od 5 lat.

 

Zabierzcie koc lub karimatę i dobry humor :) Wstęp wolny!

 kwak 3jpg

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty, ul. Radomska 13/21

Ilość miejsc ograniczona!

Szczegóły pod numerem 506 250 598

o krlewnajpg