Macierzyństwo na miarę naszych czasów

Macierzyństwo na miarę naszych czasów

W obecnych czasach macierzyństwo nie oznacza tylko monotonnych obowiązków, ciągłego zmęczenia czy braku czasu dla siebie. Nowoczesne mamy to kobiety sukcesu, które bez problemu łączą prace z życiem rodzinnym.  Sprawdź, jak zostać jedną z nich!

fotolia_174447433jpg

Nowoczesna mama to kobieta stawiająca duży nacisk na komfort i wygodę. Posiada poczucie estetyki oraz obycie w aktualnych trendach. Ważną rolę w byciu nowoczesną mamą, odgrywa też odpowiednie podejście do zarządzania czasem przeznaczonym na obowiązki oraz na odpoczynek. Te czynniki zapewniają dobry nastrój, który jest niezwykle pomocny w walce z codziennymi wyzwaniami.

 

Mistrzyni planowania

 

Dzisiejszy świat powoli odchodzi od dobrze znanego nam schematu pracującego ojca i zajmującej się domowym ogniskiem mamy. W związkach coraz częściej pojawia się równy podział obowiązków, który wpływa korzystnie na karierę kobiety. Dzięki temu mamy mogą spełniać się zawodowo, bez obaw o swoją pociechę.

Macierzyństwo nie przekreśla im możliwości rozwoju i dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Nowoczesne mamy są świetnymi organizatorkami czasu, godząc ze sobą życie zawodowe z wychowaniem dziecka, dodatkowo dbając o kondycję ciała oraz umysłu. Wielu przypadkach te kobiety mają również siły, a także czas na rozwój swoich pasji. Brzmi niewiarygodnie, jednak współczesne mamy podejmują się tych wyzwań, udowadniając nam, że macierzyństwo nie oznacza tylko spędzania czasu w domu.

 

Zadbaj o zdrowie

Przy zabieganym trybie życia, nie można zapomnieć o dobrze zbalansowanej i bogatej w witaminy diecie. Każda nowoczesna mama ma świadomość, że pięć posiłków dziennie to podstawa, aby być zwartą i gotową do działania. Warto też zaopatrzyć się w zdrowe przekąski, takie jak warzywa, owoce lub orzechy, które idealnie zaspokajają nagle pojawiający się głód.  

Nowoczesne mamy dbają również o ciało, pamiętając, że można połączyć wysiłek fizyczny ze spędzeniem czasu ze swoimi pociechami. Jednym z takich rozwiązań jest wzięcie swojego dziecka na basen. Już trzymiesięczne dziecko można przyzwyczajać do wody i razem z nim aktywnie spędzać czas.

Oczywiste jest, że najważniejsze dla uzyskania pełni zdrowia jest odpowiednia ilość snu. Choć bycie matką wiąże się z wieloma zarwanymi nocami, to warto dbać o przespanie określonej liczby godzin podczas doby.

 

 Modnie i funkcjonalnie

Nowoczesne mamy dużą uwagę przykładają również do panujących w modzie trendów połączonych z funkcjonalnością.. Z chęcią wybierają produkty, które ułatwią im wykonywanie codziennych czynności, wyglądają estetycznie, ale też są bezpieczne dla dziecka. Podczas pakowania torby na spacer wiedzą doskonale, w co najlepiej ją zaopatrzyć.

aranacja kocyk bambusowyjpg

Jednym z idealnych przykładów jest stylowy oraz funkcjonalny bambusowy kocyk marki LULANDO. Powstał on z myślą o najmłodszych i został stworzony z bezpiecznego hipoalergicznego materiału z  właściwościami bakteriobójczymi i antygrzybicznymi. Ponadto bambus jest materiałem termoregulacyjnym, co oznacza, że zapewni maluchowi ciepło w zimne, nieprzyjemne dni, ochraniając go przed przegrzaniem i przy okazji  doskonale odprowadzi wilgoć. Pomimo funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, jakie zapewni produkt LULANDO, jest oryginalnym  elementem dekoracyjnym w odcieniach pastelowych, który  ozdobi wózek i nada mu wyjątkowego charakteru. Dedykowany jest on zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

Nowoczesne mamy to kobiety godne podziwu, które każdego dnia starają się pogodzić ze sobą wszystkie obowiązki, jakie spoczywają na ich barkach. Wiele możemy się od nich nauczyć, szczególnie przyglądając się, jak znakomicie zarządzają czasem i opracowują plan działania na każdy dzień. .


http://lulando.pl