Miej OKO na swoje pasje – poznaj OKO od środka!

Miej OKO na swoje pasje – poznaj OKO od środka!

Pasja w życiu człowieka jest czymś co napędza do działania. I bez znaczenia jest to czy pasjonujemy się wyczynowym uprawianiem sportu, czy szydełkowaniem – ważne, że sprawia nam to przyjemność! A czym interesują osoby tworzące kulturę? Poznaj OKO, czyli Ośrodek Kultury Ochoty od środka i zobacz czym pasjonują się jego pracownicy!

  DSC_0027JPG

Zespół, który dba o prężne działania Ośrodka Kultury Ochoty, zajmując się każdym wydarzeniem od etapu koncepcji po realizację, robi to z pasją i powołaniem – ale nie jest to jedyne zainteresowanie osób wchodzących w jego skład. Chyba nie powinno nikogo dziwić, że ludzie na co dzień zajmujący się kulturą, mają liczne, czasem zaskakujące fascynacje, które pochłaniają ich w wolnym czasie. Jakie? Przekonaj się sam!


Smykałka do podróżowania i…nie tylko!

Okazuje się, że pani dyrektor ośrodka to zapalona podróżniczka, ze szczególnym zamiłowaniem poznająca zwłaszcza te kraje, które leżą daleko od powszechnie uczęszczanych turystycznych tras. Azja, Afryka, Indie to tylko niektóre z miejsc, do jakich zwabiła ją pasja podróżowania! Żyłka podróżnicza drzemie także w pani zastępcy dyrektora, która zdobyła wszystkie szczyty w Tatrach. 

Miłość do gór dzieli ze swoją drugą pasją - pieczeniem ciast według własnej receptury. Jeśli, więc w Ośrodku uczestniczyliście w cyklu warsztatów czy spotkań poświęconych podróżom lub kulinariom, już wiecie czyja to sprawka! Fantastyczną sprawą jest bowiem to, że pasje i zainteresowania pracowników są nieodłącznie związane z programem realizowanym w Ośrodku. Dzięki temu znajdziesz tu, zarówno zakręcone zajęcia breakdance, jak i spotkania historyczne czy pokazy filmowe. A jakie pasje kryją w sobie jeszcze pracownicy OKO?

 

Od pasji językowych do malowania figurek

 

Choć dział kadr i administracji może na pierwszy z nazwy wydawać się mało pasjonujący, to jednak i w nim nie brakuje osób, których zainteresowania zaskakują. Główna specjalistka do spraw płac i kadr fascynuje się zabytkowym szkłem, a także porcelaną. Jak to klasyczna kolekcjonerka poświęca swój wolny czas na tropienie i zdobywanie pereł dawnego rzemiosła. 

Prawdziwe cuda wyszukuje na aukcjach internetowych, targach staroci a także… w domach znajomych! Jest pasjonatką tematu i może prowadzić na jego temat naprawdę długie dyskusje – na szczęście w ośrodku nie brak ku temu okazji, zwłaszcza, że panuje w nim przyjacielska, domowa atmosfera. Ciekawostką o której wiedzą tylko nieliczni jest zaś to, że kierownik administracji mówi po węgiersku. Jako człowiek skromny nie podkreślał tej umiejętności, która niespodziewanie okazała się bardzo pomocna podczas wizyty gości z Węgier – Ośrodek bowiem współpracuje z Budapesztem, które jest miastem partnerskim dzielnicy Ochota.

 

Nietypową pasją pracownika z działu poligrafii jest natomiast malowanie figurek do gier bitewnych. Zajęcie to wymaga nie tylko wyobraźni kolorystycznej, ale także doskonałej znajomości realiów historycznych – trzeba wiedzieć jaki odcień miały mundury danej armii i często wiele wysiłku poświęca się temu, żeby klamra wojskowego pasa miała odcień aluminium, a nie stali… Uff… to naprawdę sporo pracy! Co więcej, wśród pracowników OKO jest także pasjonatka gier planszowych, która organizuje nawet z nich konkursy, a jednocześnie udziela się w wokalnym zespole kameralnym. To robi wrażenie!

 

Daj się porwać pasji!

Czy dziwi kogoś fakt, że ludzie zajmujący się kulturą mają nieszablonowe pasje? Oczywiście, że nie! Przecież z zasady są to osoby, które nie mieszczą się w stereotypach i tym, samym wyznaczają nowe trendy! A jak dobrze wiemy, pasja rodzi pasję – trudno bowiem nie zaintrygować się tajnikami garncarstwa, szydełkowania czy tańca, gdy opowiada o nim prawdziwy pasjonat! W ten właśnie sposób w OKO rodzą się kreatywne pomysły na nietypowe zajęcia, wystawy i inicjatywy. A wszystko to w przyjemniej, domowej atmosferze. Dzięki takiemu podejściu w OKO poczujesz się jak w domu. Przyjdź do Ośrodka i rozwijaj swoje pasje pod okiem osób, którym ich nie brakuje!