Najlepiej, bo rodzinnie!

Najlepiej, bo rodzinnie!

Wspólne śniadanie to często okazja do miłej celebracji poranka w gronie najbliższych. To też doskonała okazja do budowania więzi i uczenia naszych pociech zdrowych nawyków. Niestety pośpiech w jakim żyjemy sprawia, że rzadko udaje się nam wygospodarować odpowiednio dużo czasy, by cieszyć się porannym posiłkiem wraz z bliskimi. Jednak jak to zmienić?

niadaniejpg

Znajdź moment

 

Śniadanie w gronie rodziny to czas, o który warto zabiegać.W końcu jest to jedna z niewielu chwil w ciągu dnia, w której wszyscy domownicy są w domu. To wyjątkowy moment na znalezienie chwili na spokojną rozmowę, która buduje relacje.

 

Często jednak nie mamy możliwości” zgrać się” w czasie z naszymi bliskimi i zorganizowanie wspólnego śniadania sprawia nam trudność. Każda z nas zna sytuacje, gdy dziecko w pośpiechu je płatki na mleku, aby nie spóźnić się do szkoły, a mąż łapie kanapkę na wynos pędząc na kolejne biznesowe spotkanie.

 

Warto jest wyznaczyć choć jeden dzień, kiedy każdy z domowników będzie miał wolny poranek. Najlepiej wspólne śniadanie zorganizować w weekend, kiedy można zrelaksować się przy stole, nie musząc nigdzie się śpieszyć. Istotne jest również, aby nasi bliscy nie odczuwali względem tej czynności konieczności i przymusu, w końcu wspólne śniadania mają być momentem wytchnienia w sympatycznej atmosferze.

 

Nowy wymiar śniadania

 

Wspólne śniadanie powinno być wyjątkowe, tak jak wspólnie spędzane chwile. Można je urozmaicić odchodząc od stołu i organizując coś niecodziennego, zaskakując tym domowników.

Nic nie jest przyjemniejsze od porannego pikniku pod gołym niebem. Przecież śniadanie w pięknym otoczeniu naturysmakuje najlepiej. Wystarczy tylko koc, duży koszyk piknikowy który pomieści nasze jedzenie oraz dobre humory, a sprawisz, że Twoi bliscy szybko nie zapomną tego poranka.

 

Dla każdego coś innego

Niełatwo jest zadowolić każde podniebienie i trafić w gusta wszystkich naszych domowników, szczególnie tych najmłodszych. Bywa to także przyczyną niechęci do wspólnych posiłków. W takiej sytuacji warto tworzyć potrawy, które odpowiadają kubkom smakowym naszych domowników.

Mixitellapng

Większość z nas łączy miłość do czekolady, więc ten motyw przewodni może być zachętą do wspólnego posiłku. Wystarczy przygotować gofry, naleśniki czy nawet zwykły chleb i posmarować je ulubionym czekoladowym kremami. Na szczęście myśl o słodkim posiłku nie musi oznaczać, że będzie to od razu jego szkodliwa wersja.  Znaleźć możemy ciekawsze smakowo i przede wszystkim zdrowsze alternatywy popularnego kremu czekoladowego. Aby rozpieszczać podniebienie amatorów słodkich kremów, firma MIXIT stworzyła prawdziwą kulinarną rozpustę.  Osiem małych słoiczków z wypełnionych różnorodnymi czekoladowymi kremami w niezwykłych smakach, takich jak:

·      Orzeszki ziemne z białą czekoladą i truskawkami

·      Orzeszki ziemne z gorzką czekoladą Uganda

·      Orzeszki ziemne z mleczną czekoladą  

·      Krem z nerkowca z białą czekoladą z ziarnami kakaowca + 11 rodzajów ziół i przypraw

·      Krem z nerkowca z gorzką i białą czekoladą + 24 rodzaje ziół i przypraw

·      Kokosowy krem z białą czekoladą

·      Orzech laskowy z mleczną czekoladą i proteiną

·      Orzeszki ziemne ze słonym karmelem


Nie musimy wcale odmawiać sobie słodkich dodatków, gdyż odpowiednio dobrane, nie są niczym złym. Sztuka tkwi w umiejętnej selekcji smakołyków, na które możemy sobie pozwolić.Produkty Mixitella nie zawierają glutenu, syropu glukozowo-fruktozowego ani chemicznych dodatków. Śmiało może więc jeść je cała rodzina. Różne warianty smakowe dają możliwość spróbowania pożywnych kremów w wielu różnych konfiguracjach, a zarazem pozwalają odkryć ten produkt z każdym kolejnym razem na nowo.

A bardziej zdecydowane łakomczuchy powinny wyposażyć się w większą Mixitelle, a dokładnie dwa smaki z edycji limitowanej, krem z nerkowca z białą czekoladą z ziarnami kakaowca + 11 rodzajów ziół i przypraw oraz krem z nerkowca z gorzką i białą czekoladą + 24 rodzaje ziół i przypraw.

Dzięki idealnej kompozycji ziół pobudzą nasze kubki smakowe, nadając kremom wielowymiarowość.
 

 

 

Zorganizowanie wspólnego śniadania nie jest trudne do zrealizowania, wystarczą szczere chęci oraz odrobina kreatywności, a cała rodzina będzie wyczekiwała kolejnego wspólnego posiłku.

Warto czasem wyłączyć telefon czy telewizor i poświęcić czas na rozmowę z ukochanymi osobami

 podczas pysznego posiłku.

 

https://www.mixit.pl