Naturalnie na zdrowe jelita

Naturalnie na zdrowe jelita

Leniwe jelita to choroba cywilizacyjna, za którą sami jesteśmy odpowiedzialni. Siedzący tryb życia, stres, zła dieta i życie w ciągłym pośpiechu to wszystko sprawia, że praca układu pokarmowego jest zaburzona. W efekcie mamy problemy z wypróżnianiem, wzdęcia brzucha i towarzyszący im dyskomfort. Jak sobie pomóc? Podpowiadamy!

Jelita to jeden z ważniejszych organów w naszym organizmie. Są odpowiedzialne za prawidłową pracę całego organizmu, przyswajanie składników odżywczych, a także naszą odporność. Warto o nie dbać!

image001png

Zdrowe jelita to zdrowy organizm
Zdaniem ekspertów osób cierpiących z powodu leniwego jelita będzie przybywać. Dlaczego? Związane jest to dietą – jemy zbyt mało surowych warzyw i owoców, a także produktów pełnoziarnistych. Często zapominamy też o aktywności fizycznej. Wiele osób chcąc rozwiązać problem leniwych jelit sięga po środki przeczyszczające. To nie jest dobry sposób. Stosowane w nadmiarze mogą jedynie zaszkodzić, gdyż nie dość, że podrażniają błonę śluzową to jeszcze bardziej pogłębiają chorobę. Syndrom leniwego jelita leczy się łatwo i przyjemnie. Wystarczy tylko dobra wola, aby wprowadzić do swojego życia kilka zmian.
Złe produkty spożywcze
Dietetycy oraz specjaliści od żywienia ostrzegają przed produktami, które niszczą jelita. Zaliczamy do nich:
• Alkohol – zbyt częste picie podrażnia i niszczy błonę śluzową układu pokarmowego.
• Kolorowe napoje słodzone – bogate w cukier lub słodzik są bardzo szkodliwe dla flory bakteryjnej jelit. Dodatkowo w większości z nich znajduje się kwas ortofosforowy, który zakwasza organizmu.
• Słodycze – ciasteczka, pączki, batony są bogate w tłuszcze trans i cukier, które sprzyjają bakteriom i grzybom rozwijającym się w jelitach.
• Fast foody – są ciężkostrawne i zalegają w jelitach przez długi czas. Nie mają żadnych wartościowych składników.

Wspomagacze i polepszacze
Zamiana diety to najlepszy i najważniejszy sprzymierzeniec leniwych jelit. Swój codzienny jadłospis warto wzbogacić o takie produkty jak:
• Kiszonki – kwaszone ogórki, kiszona kapusta to warzywa bogate w bakterie mlekowe. Dbają o prawidłowy skład chemiczny jelit, wspomagają usuwanie toksyn z układu pokarmowego, a także przeciwdziałają stanom zapalnym.
• Siemię lniane – zawiera substancje śluzowe, które uszczelniają i chronią błonę śluzową żołądka oraz jelit przed działaniem szkodliwych substancji. Ma działanie łagodzące, a dzięki dużej zawartości błonnika pokarmowego poprawia perystaltykę jelit.
• Jabłka – jedzone wraz ze skórką mają zbawienny wpływ na pracę jelit. Mają w sobie ogromne ilości błonnika pokarmowego.
• Nabiał – kefir, jogurt, maślanka zapewniają wzrost ilości bakterii probiotycznych, a także redukują procesy gnilne.
• Płatki owsiane i otręby – to cenne i bogate źródło błonnika pokarmowego.

Więcej ruchu!
Leniwe jelita lubią ruch!!! Nie zapominajmy o tym. Już minimalny wysiłek fizyczny działa na ich korzyść. Co robić, aby je wspomóc? Wystarczy tylko:
• Wysiadać jeden przystanek wcześniej, albo parkować dwie przecznice dalej, zamiast windy wejść schodami.
• Klub fitness, basen, rower, rolki, taniec, joga, wspinaczka górska – wybór jest tak duży, że każdy może znaleźć coś dla siebie
• Poranne lub wieczorne ćwiczenia w domu takie jak brzuszki, skłony czy zwykłe rozciąganie wymagają od nas jedynie silnej woli.

Owocowe wsparcie
Codzienną dietę warto również wspomóc skutecznym i bezpiecznym preparatem, który w naturalny sposób przywróci pracę jelit, nie zakłócając ich prawidłowego funkcjonowania. Takim jak np. Gastrolax Owoce&Błonnik. To suplement diety oparty na naturalnych składnikach, które wspomagają perystaltykę jelit. Nie zawiera senesu. Pomaga pobudzić leniwe jelita, nie powoduje biegunki. Produkt jest także przeznaczony dla osób odchudzających się. Gastrolax Owoce&Błonnik występuje w formie smacznych kostek do pogryzienia. Każda jest oddzielnie pakowana, dzięki Fresh Box System, po otwarciu opakowania gwarantuje, że wyrób jest świeży. Główne składniki: figi Calabacita, śliwki, tamaryndowiec, inulina, rabarbar.
batonjpg
W skład produktu wchodzą:
• Figi Calabacita – to specjalna odmiana tych owoców. Charakteryzuje się cienką skórką i drobnymi pestkami. Hiszpańskie figi są małe, okrągłe o zielonkawej barwie i niskim indeksie brix.

• Śliwki – mają pozytywny wpływ na pracę jelit. Są bogate w potas, zawierają antocyjany i kwas jabłkowy. W postaci suszonej zawierają więcej witamin i błonnika. Gastrolax zawiera suszone śliwki skoncentrowane w proporcji 10 do 1.

• Tamaryndowiec – zawiera dużo witamin i błonnika. Wspomaga obronę przed podrażnieniem błon śluzowych układu pokarmowego. Pomaga uzyskać delikatny efekt przeczyszczający poprzez gromadzenie wody w jelicie. Suplement diety zawiera skoncentrowaną pulpę tamaryndowca.

• Inulina – działa na jelita jak jogurt naturalny. Jest polisacharydem. Wspomaga pracę jelit, obniża w nich pH. Korzystny wpływ inuliny na zdrowie może odczuć każdy, a szczególnie osoby odchudzające się. Naturalnie występuje w korzeniach, kłączach i tkankach roślin.

• Rabarbar – zielona roślina znana już w antycznej Azji. Korzeń zawiera substancje posiadające właściwości przyśpieszające wypróżnienie.

Dostępny w dwóch opakowaniach 6 i 18 szt.
Cena: ok. 9,90zł za 6 kostek
Cena: ok. 26,00zł za 18 kostek
Dostępność: www.labpharma.pl