Niesamowite właściwości aloesu

Niesamowite właściwości aloesu

Aloes to roślina, która od lat znana jest z wielu zastosowań. Już w starożytności ceniono jej kosmetyczne oraz lecznicze właściwości. Poznaj je wszystkie i czerp z nich pełnymi garściami!

aloesjpg

Wykorzystywany w kosmetyce

 

Miąższ znajdujący się w liściach aloesu zawiera szereg składników, które czynią go bardzo wartościowym. Wypełnia go duża ilość śluzowatego, przezroczystego soku, który z 96% procentach składa się z wody.Jest ona bogata w witaminy A, C, E oraz B, które skutecznie pomagają naszej skórze w walce z trądzikiem. Kwas salicylowy zawarty w miąższu, zmniejsza stany zapalne skóry, a także je łagodzi, pozwalając nam się cieszyć gładką skórą. Aloes również działa nawadniająco na naszą skórę. Charakteryzujesię wysoką wchłanialnością, dzięki czemu substancje w nim zawarte docierają nawet do głębszych warstw skóry, tym samym dokładnie ją nawilżając.

 

Aloes działa doskonale nie tylko na naszą cerę, ale również polecany jest do pielęgnacji włosów zniszczonych, a także pozbawionych objętości. Podobnie jak olejki, działa głęboko nawilżająco, dzięki czemu poprawia kondycję oraz wygląd włosów

 

Wpływ na nasz organizm

 

Aloes ma również zdrowiodajny wpływ na nasz organizm. Zawartość polisacharydów
w roślinie sprzyja namnażaniu korzystnej mikroflory jelitowej, która wspiera leczenie schorzeń układu trawiennego, takich jak wrzody. Działa również wspomagająco przy zaburzeniach wątroby, wzmagając produkcje żółci.

 

Składniki znajdujące się w miąższu stymulują jelita, pobudzając do pracy metabolizm. Aloes odgrywa też dużą rolę w walce z chorobami. Wyciąg z jego liści stosuje się
w nawracających bateryjnych infekcjach górnych dróg oddechowych. Jego stosowanie zalecane jest w stanach obniżonej odporności, ponieważ stymuluje układ immunologiczny.Wzmaga on działanie mechanizmów obronnych organizmu, zwiększając liczbę limfocytów.Dodatkowo działa także łagodząco na użądlenia, spowodowane przez owady.

 

Płynne rozwiązanie

 

Liczne zalety aloesu sprawiają, że nie powinno zabraknąć go w naszej diecie. Nie każdy z nas jednak ma aloes w domu lub nie wie, jak samemu wydobyć z niego cudowne właściwości, by poprawić kondycje swojego organizmu. Warto więc sięgnąć po gotowe rozwiązanie.

 

Aloes od DuoLife to płynny miąższ wzbogacony miodem i oregano. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną jak najdłużej zachować młody wygląd oraz witalność.
Suplement ten, dzięki swej wyjątkowej formie, zawiera ponad 200 aktywnych składników, które wspomagają naturalne funkcje detoksykacji organizmu.

 

Aloespng

 

Zawarty w składzie miód wielokwiatowy, posiada dużą zawartość krzemu, który jest budulcem pięknej i zdrowej skóry, włosów, a także paznokci. Miód od setek lat uznawany jest za cenny produkt odżywczy pomagający w stanie zmęczenia fizycznego i psychicznego organizmu. Doskonale więc koi nerwy, wspomagając walkę z nerwicą.

 

Aloes od DuoLife został wzbogacony również oregano, które ma szerokie zastosowanie
w lecznictwie i kosmetyce. Przynosi ukojenie przy bólach żołądkowych, szczególnie zalecany jest do leczenia wrzodów żołądka i niedoczynności wątroby. Ziele to ma także dobry wpływ na kondycję skóry - przyspiesza gojenie ran, a także niweluje uczucie swędzenia.

 

Warto uzupełnić swoją dietę o suplementowanie witamin, które każdego dnia wspomagają nasz układ immunologiczny, pokarmowy, a także przyczyniają się do poprawy kondycji naszej skóry, włosów i paznokci. Odkryj niesamowite działanie aloesu i ciesz się doskonałym samopoczuciem i zdrowym ciałem!