Odpowiedzialny powrót do szkoły

Odpowiedzialny powrót do szkoły


W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Nasze pociechy potrzebują dużo energii, by prawidłowo się rozwijać oraz móc przyswajać nową wiedzę jaka jest im przekazywana każdego dnia. Zadbajmy o odpowiednią kondycję ich organizmu odpowiednią dietą, ale przede wszystkim ucząc ich prawidłowego nawadniania. Już od małego, powinniśmy uczyć ich picia wody zamiast słodkich, sztucznych napojów. Kolejnym krokiem powinna być nauka systematyczności. Dzięki wypracowaniu regularnego nawadniania, nasze dzieci same będą sięgały po wodę. A co, kiedy nasza pociecha nie chce się przekonać do wody? Spróbujmy naturalnie zmienić jej smak, np. poprzez dodanie cytryny czy mięty. Dobrym rozwiązaniem będą także świeże liście bazylii.

Jesteśmy częścią środowiska

Przy okazji regularnego picia wody, pamiętajmy, by młodszym pokoleniom wpajać zasady dbania o otaczający nas świat. Niestety produkujemy znaczne ilości plastiku, który później rozkłada się setki lat. Jednym z głównych źródeł plastiku są butelki po napojach, w tym wodzie. Dlatego, jeżeli możemy to zainwestujmy w filtr, który oczyści naszą wodę z kranu tak, by była ona zdatna do picia. Aby nasza pociecha mogła zabrać wodę ze sobą do szkoły czy na podwórko zainwestujmy w butelkę wielorazowego użytku. Doskonale sprawdzi się butelka termiczna WINK. Dzięki niej nasza woda będzie miała idealną temperaturę przez cały czas, nie tracąc chłodu, tak jak dzieje się to w plastikowych butelkach ze sklepu. Termiczne butelki WINK posłużą nam przez lata, ponieważ wykonane są z trwałej, wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8. Ten materiał, dzięki podwójnym ściankom, doskonale trzyma temperaturę, nawet do 24 godzin. Dzięki temu, w chłodniejsze miesiące będziemy mogli nie tylko dać w niej dziecku wodę, ale także herbatę. Co więcej, butelki WINK dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu, każdy znajdzie coś dla siebie.


Zadbajmy o to, by w przygotowanym plecaku naszej pociechy znalazło się miejsce na butelkę z wodą. Kolorowa wersja będzie nie tylko przypominała o regularnym piciu wody, ale także wpłynie na mały krok w stronę dbania o nasze środowisko.

Butelka Yellowpng