Pokrzywa choć parzy  – jedz ją w przystępnej formie!

Pokrzywa choć parzy – jedz ją w przystępnej formie!

Pokrzywa jest pospolitą rośliną, którą dostrzegamy na każdym kroku. Kojarzy nam się z nieprzyjemnym pieczeniem, spowodowanym dotknięciem jej liści. Jednak roślina ta, posiada wiele zdrowiodajnych właściwości, które są wykorzystywane od wieków. Dowiedz się na co korzystnie wpływa pokrzywa.

Obrazek_1png

Pokrzywa to roślina, którą można spożywać w przeróżnych formach. Najczęściej jest wykorzystana w herbatach, a także naparach, doskonale zastępując   klasyczną czarną herbatę oraz kawę. Oprócz tego swoje zastosowanie może znaleźć w kuchni jako dodatek do wielu potraw, koktajlów czy przetworów.

 

 

Na co wpływa pokrzywa?

 

Roślina ta została nazwana naturalnym antidotum, nie bez powodu. Zalet pokrzywy jest wiele. Pozytywnie wpływa na wsparcie organizmu oraz układu odpornościowego. Także polecana jest osobom zmagających się z kamicą nerkową oraz z nadmiarem wody w ciele, gdyż działa ona moczopędnie. Posiada również dużą ilość witaminy K, będącej szczególnie pomocną podczas leczenia anemii.

Kolejną zaletą jest wpływ pokrzywy na poprawę trawienia i przemianę materii, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem podczas oczyszczenia organizmu, a także odchudzania. Pokrzywa także wspiera pracę serca, dobroczynna dla ładnego wyglądu włosów i paznokci.

 

Jak można zauważyć pokrzywa zalecana jest na wiele problemów zdrowotnych, dlatego warto wprowadzić ją do swojej diety.

 

Nowe wydanie pokrzywy

Jeżeli brakuje nam czasu na zebranie, wysuszenie oraz przygotowanie pokrzywy do spożycia, niemiecka firma podsuwa doskonałe rozwiązanie.


Obrazek_2png

Teraz w doskonałej wygodnej formie cukierka pokrzywowego z EKSTRAKTEM pokrzywy od firmy Reutter. Nie do zaparzania, lecz do ssania. Sama wygoda!

Cukierki Pokrzywowe firmy Reutter są produktem oryginalnym i zawierają pełnowartościowy cenny wyciąg, czyli ekstrakt z pokrzywy, a nie syntetyczny smak pokrzywy. Poza tym w tych cukierkach pokrzywowych zastosowane składniki są tylko w pierwszym gatunku. Za jakość zostały wyróżnione przez prestiżową Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu!

Bądź mądry, czytaj etykiety i kupuj oryginały.

Wprowadź więc do swojej diety pokrzywę i ciesz się niesamowitymi korzyściami zdrowotnymi, jakie możesz uzyskać poprzez jej spożywanie.

Dobroczynne i oryginalne Cukierki Pokrzywowe firmy Reutter są dostępne w aptekach i zielarniach ok. 8 zł!