Pomyśl o kondycji skóry

Pomyśl o kondycji skóry

Zdjcie_1jpg

Odpowiednia pielęgnacja ochroni przez zaskórnikami

W trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych z organizmu wydzielany jest nadmiar potu. Pocenie się twarzy sprzyja powstawaniu wyprysków i zaskórników. W związku z tym przed każdym treningiem jak i po jego zakończeniu należy dokładnie oczyścić całą twarz. Nie należy stosować do tego żelu pod prysznic. Nie jest on w stanie usunąć wszystkich bakterii. Należy stosować kosmetyki przystosowane do mycia twarzy. Potrafią one wnikać głęboko w skórę i dokładnie oczyścić twarz. Dodatkowo nie wysuszają skóry tak jak żel pod prysznic. Przynajmniej raz w tygodniu warto zaaplikować na twarz maseczkę, która jeszcze dokładniej oczyści skórę

Trening bez makijażu

Wiele kobiet chce wyglądać ładnie i dlatego nawet udając się na siłownię nakładają na twarz makijaż. Jest to jeden z podstawowych błędów. Skóra w trakcie treningu rozgrzewa się co powoduje otwieranie się porów. Makijaż, który jest na twarzy wnika głębiej i zatyka otwarte pory. To w następstwie skutkuje powstawaniem zaskórników i wyprysków. Dlatego warto na siłownię udać się bez makijażu.

Szybka utrata wagi wymaga pomocy skórze

Zbyt szybka utrata wagi może się objawiać powstawaniem wałeczków. Najczęściej spotyka się je na brzuchy, udach i ramionach. W przypadku ich powstawania należy zadbać o jędrność i napięcie skóry w tych miejscach. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry balsam ujędrniający, rękawicę do masażu oraz systematyczność. Codzienne masowanie miejsc, w których pojawiają się wałeczki może przynieść bardzo dobre rezultaty. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sobie sami z nimi poradzić możemy udać się do salonów oferujących zabiegi dbające o skórę po odchudzaniu.

Naturalna suplementacja diety

Sport jest bardzo dobry dla zachowania dobrej kondycji i zdrowia. Każda aktywność fizyczna wiąże się jednak z większym obciążeniem kości oraz stawów. Ponadto w trakcie treningu wydalane jest wiele mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego powodu decydując się na trening powinniśmy dbać o uzupełnianie tych składników. Jednym z najważniejszych, który wpływa na skórę, kości, stawy oraz włosy i paznokcie jest kolagen. Warto dostarczać go systematycznie do organizmu wraz z kremami. Oprócz nawilżania skóry jest w stanie ją ujędrnić i wygładzić. Kolagen jest również wskazany dla skóry podatnej na powstawanie cellulitu czy posiadającej blizny po zabiegach lub operacjach.

Naturalny kolagen dla zdrowej skóry

Kolagen należy dostarczać do skóry od zewnątrz (kremami) jak i od wewnątrz (za pomocą suplementacji). W wielu produktach spożywczych możemy go znaleźć, jednakże jego ilości są zbyt małe. Z tego powodu warto sięgnąć po suplementy diety zawierające kolagen. Warunkiem jest, żeby był taki sam jak kolagen ludzki.

Przykładem takiego suplementu jest DuoLife Collagen. Zawiera on, oprócz kolagenu, antyoksydanty, które dbają o jędrność skóry i jej elastyczność. Kolagen zawarty w tym suplemencie dba dodatkowo o stawy i kości naszego organizmu. Ponadto zawiera on magniferynę, która posiada działanie przeciwutleniające i chroni przed promieniowaniem UV działającym na skórę.

www.duolife.eu