Przygotuj się na letnie wędrówki

Przygotuj się na letnie wędrówki

Lato to idealna pora roku na spacery, które służą zdrowiu, wzmacniają kondycję, a nawet poprawiają relacje z najbliższymi! Jest to też świetna okazja, by lepiej poznać swoją okolicę lub dalsze destynacje. Wybierając się na letnie marsze, warto odpowiednio się przygotować i spakować do plecaka wszystko, co może być nam potrzebne. Co powinno znaleźć się w niezbędniku każdego podróżnika?

Obrazek_1png

Przygotowania przed wyjściem z domu

 

Kluczem do udanej wycieczki jest odpowiednie przygotowanie się, dzięki czemu nie zaskoczy nas żaden dyskomfort, nagły deszcz, głód lub odwodnienie. Po pierwsze powinniśmy sprawdzić prognozę pogody i dostosować swój ubiór do zapowiadanych warunków atmosferycznych. Latem należy postawić na lekkie i przewiewne ubrania wykonane z bawełny lub innych materiałów dobrze odprowadzających pot, pozwalających skórze oddychać (np. poliestrowych). Jeśli w prognozie widnieje zagrożenie opadów deszczu, należy zabrać ze sobą kurtkę. Wybierając się w trudny (np. górski) teren – warto zaopatrzyć się w odpowiednie, trekkingowe buty.

 

Zanim ubierzemy się w odpowiedni strój, dobrze jest użyć wypróbowanego dezodorantu, który zapewni nam odpowiedni komfort i uczucie świeżości w czasie przemarszu. Sprawdzonym rozwiązaniem jest dezodorant Super Deo marki Reutter.

 

Ten skuteczny dezodorant z wysokogatunkowej krystalicznej skały znakomicie neutralizuje przykry zapach potu pod pachami i stopami pań, panów i młodzieży.

Nie podrażnia skóry – jest bez alkoholu. Nie oziębia pach jak inne dezodoranty. Nie koliduje z ulubionymi perfumami, gdyż jest bezwonny. Dodatkowym atutem jest jego wydajność – przy codziennym stosowaniu wystarcza aż na rok! Nie zostawia plam na ciele i ubraniu, ponieważ jest produktem oryginalnym, wysokiej jakości, co gwarantuje niemiecka marka Reutter. Znakomicie pielęgnuje ciało, pozostawiając komfort, który umożliwia skupienie się jedynie na pięknych widokach podczas wędrówek.

 

Odpowiedni prowiant

 

Kolejnym istotnym aspektem przygotowań jest zapewnienie odpowiedniej ilości wody
i jedzenia. Powinniśmy uwzględnić czas wędrówki, jej trudność i panującą temperaturę. Zdecydowanie więcej wypijemy podczas długiego marszu w 30 stopniowym upale niż podczas godzinnej wędrówki w 20 stopniowej temperaturze. Przyjmując, że będziemy wędrować trzy godziny w 25 stopniowym upale, musimy zabrać ze sobą około 3 litry wody na osobę (wartość jest orientacyjna – należy dostosować ją do swoich potrzeb). Jeśli chodzi o jedzenie, dobrze sprawdzą się produkty odporne na wysokie temperatury. Warto spakować np. kabanosy, suszoną wołowinę lub inne ulubione suche przekąski.

 

Pamiętaj o podstawach!

 

Letnie wędrówki mogą być naprawdę przyjemne i pożyteczne (zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego), gdy zawczasu się do nich przygotujemy. Wystarczy pamiętać o odpowiednim ekwipunku i zapewnieniu sobie komfortu i swobodnego samopoczucia, by móc cieszyć się letnią eskapadą bez żadnych przeszkód. A więc – mapy w dłoń!

 

Dezodorant Super Deo jest testowany dermatologicznie. To chwalony przez wymagających klientów oryginalny produkt dla każdego. Super Deo jest dostępny w aptekach i sklepach med.-zielarskich ok. 17 zł.

www.izakpol.pl

Obrazek_2png