Pyszności na Dzień Mamy, czyli Mniam mam od Mixit i zwyciężczyni Masterschefa!

Pyszności na Dzień Mamy, czyli Mniam mam od Mixit i zwyciężczyni Masterschefa!

Postaw na prezenty DIY

Wszyscy lubimy dostawać prezenty, a niektórzy nawet bardziej lubią je dawać. Dla Mam szczególnie ważne mogą być takie podarunki, które zostały przygotowane z pewnym zaangażowaniem i pochodzą od serca – w końcu natrudziliśmy się, by wykonać coś specjalnego.

Jednym z pomysłów na taki prezent może być kwiatowa sól do kąpieli. Wystarczy kupić estetyczny szklany pojemnik z pokrywką, a następnie wsypać do środka pół kilograma soli himalajskiej i kilka łyżek soli epsom. Całość można uzupełnić wybranymi dodatkami, takimi jak suszone kwiaty (różnego rodzaju i w różnych kolorach) czy lawenda i dodać kilka kropli wybranego olejku zapachowego. Kompozycję mogą uzupełnić drewniane akcesoria, np. drewniana łyżeczka, która będzie świetnym sposobem do używania produktu.

Dla fanów małych rękodzieł artystycznych świetne okażą się rozkładane pudełka zrobione z brystolu – wystarczy wyciąć w papierze figurę w kształcie „plusa” z wieczkiem (każdy z kwadratów powinien mieć bok o długości 10 cm, a jeden z kwadratów powinien pełnić rolę górnego zamknięcia pudełka – wieczka), następnie należy porobić zgięcia kwadratów względem kwadratu stanowiącego podstawę (środek „plusa”). Finalnie należy ozdobić wewnętrzne ściany według uznania, a całość złożyć ze sobą i związać np. estetyczną kokardką.

Przez żołądek do serca (i dla zdrowia)

Mamom możemy zaoferować również zdrowe smakołyki, które niekoniecznie musimy robić sami, ale nawet kupione będą smakowały tak, jakby były robione w domu. Jedną z propozycji jest musli z suszonymi owocami, orzechami, czekoladą i przyprawami od Mixit – Mniam mam. Ten pyszny i pożywny miks można sprezentować mamie na Dzień Matki, ale i również przez cały rok. W środku znajdują się suszone mrozem truskawki i maliny, połączone z migdałami w mlecznej czekoladzie, wiórkami gorzkiej belgijskiej czekolady oraz dodatkami pod postacią kardamonu i cynamonu. Zestaw zdrowych dodatków na bazie ziaren z pieca stanowi wspaniałe źródło dobrych węglowodanów uzupełnionych o naturalne składniki pełne witamin i minerałów. Kompozycję tę przygotowała Kristina Nemčková z myślą o własnej mamie. Kristina w 2019 r. wygrała czeską edycję programu MasterChef (dla dorosłych) mając zaledwie 17 lat. 

Doceńmy to co ważne

Dzień Matki jest wyjątkową datą w ciągu roku, w którym szczególnie doceniamy mamy i macierzyństwo, ale powinniśmy wspierać je i pamiętać o nich zawsze. Wyraz naszego zaangażowania i miłości może mieć różne formy, ale najważniejsze jest to, by dbać o nie i sprawiać, by były z nas dumne i szczęśliwe. Niezależnie od tego, czy postawisz na prezent typu DIY, kupisz kwiaty, perfumy, zdrowe i pyszne smakołyki czy inne podarunki, to na pewno wyrazisz swoją miłość wobec mamy.

www.mixit.pl