Sprawdzone sposoby na upały

Sprawdzone sposoby na upały

Jak szybko się nie przegrzać i ochłodzić?

Ważny jest przewiewny ubiór, który ułatwia odprowadzanie ciepła z organizmu i wydalanie potu – dobrze jest postawić na bawełnę. Warto pamiętać również o czapce lub kapeluszu. Jednym ze sposobów na szybką ochłodę jest noszenie ze sobą wody w rozpylaczu, dzięki któremu można wytworzyć ochładzającą mgiełkę. Dobrze jest również nie wychodzić na słońce w godzinach największego natężenia promieni słonecznych, czyli między 11 a 15. Należy również zawsze nosić ze sobą wodę lub zdrowy napój, np. lemoniadę, dzięki czemu nie doprowadzimy do znacznej utraty płynów i zachowamy ich równowagę w organizmie,
co pomaga organizmowi w utrzymaniu właściwej temperatury ciała.

Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie

Woda umożliwia organizmowi poprawne funkcjonowanie, ponieważ uczestniczy w większości z procesów zachodzących w ciele człowieka. Dzięki niej składniki z pożywienia trafiają do narządów i komórek ciała, zachodzą procesy trawienia, organizm produkuje krew czy możliwa jest odpowiednia termoregulacja temperatury ciała, co jest szczególnie ważne w kontekście wysokich temperatur. Odwodnienie może znacząco pogorszyć stan naszego organizmu – bez wystarczającej ilości wody odczujemy m.in. suchość w ustach, spadek ogólnej wydolności, zmęczenie czy nawet problemy z koncentracją.

Ile pić i jak się nawadniać?

Powszechnie powtarza się, że należy pić około 2 litry dziennie. Zasada ta jest bardzo ogólna
i nie odzwierciedla indywidualnego zapotrzebowania na wodę, gdzie w zależności od m.in. wieku, wagi, stanu zdrowia, poziomu zmęczenia i panującej aury, ilość spożywanej wody powinna ulegać zmianie i odpowiedniemu dostosowaniu. Jednym z lepszych sposobów wyliczenia własnego zapotrzebowania na wodę jest pomnożenie masy ciała przez 30 mililitrów – np. osoba ważąca 75 kg powinna wypijać co najmniej 2,25 L wody dziennie, przy czym należy uwzględniać aktualne odczuwane zapotrzebowanie.

Jeśli chcemy odpowiednio się nawodnić, nie musimy pić tylko zwykłej wody – możemy postawić również na smakowite lemoniady, które dodatkowo uzupełnią elektrolity i utracone (m.in. przez pocenie się) substancje. BeeLemon to naturalne „lmoniady”, czyli lemoniady bez „E” –  bez cukru i konserwantów dostępne w czterech pysznych smakach.

Cytryna z miodem to sposób na orzeźwienie w klasycznej wariacji – składa się tylko z wody, cytryn oraz miodu wielokwiatowego. Limonka z miętą jest idealna dla fanów kwaśnego smaku, którzy lubią połączenie soczystych cytryn z rześką miętą. Wersja z dodatkiem czerwonej pomarańczy sprawdzi się szczególnie dla osób ceniących pochodzące z Sycylii pyszne cytrusy. Osobom lubiącym jabłka i miód z pewnością przypadnie do gustu lemoniada, która łączy w sobie jabłko, cytrynę i miód. Wszystkie „lmoniady” – lemoniady bez „E” od BeeLemon są przygotowane na bazie krystalicznie czystej wody, świeżych i soczystych cytryn, są słodzone wyłącznie miodem, nie zawierają substancji konserwujących oraz są produkowane w Polsce. Lemoniady dostępne są w dwóch wariantach – z gazem i bez oraz mogą być świetne dla dzieci!

Picture 2jpg

Czas na wakacje!

Panująca na zewnątrz aura przypomina nam o tym, że zaczynają się wakacje. Niezależnie od tego czy planujesz wyjazd, zostajesz w mieście czy po prostu będziesz spędzać dni na spacerach lub innych aktywnościach powinieneś zadbać o odpowiednie nawodnienie, dzięki czemu będziesz czuć się dobrze i zmniejszysz wpływ upałów na swoje samopoczucie. Udanego wypoczynku!

https://beelemon.pl/