Sprzątanie w domu – jak je sobie ułatwić?

Sprzątanie w domu – jak je sobie ułatwić?


Przeciętna Polka spędza na sprzątaniu, gotowaniu i opiece nad dziećmi, aż 296 minut dziennie, czyli prawie 5 godzin! Co możemy zrobić, aby sprzątanie i gotowanie nie zajmowało nam większości wolnego czasu i było zajęciem przyjemnym a nie tylko smutnym obowiązkiem?


Zacznijmy od podłogi

Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do różnych powierzchni. Do podłogi drewnianej, pielęgnacja kafelków, czy marmuru. Czy faktycznie potrzebujemy ich wszystkich? Otóż nie! Idealnym rozwiązaniem będzie płyn uniwersalny. Taki znajduje się w ofercie FLO. Skutecznie czyści wszystkie powierzchnie zmywalne. Delikatnie je pielęgnuje pozostawiając bez smug i zabrudzeń. Płyny dostępne są w wielu aromatycznych i długotrwałych wariantach - od Tropikalnego Eukaliptusa, po Perłę Marsylii, czy Hiszpańskie Pomelo.

PORADA: Po umyciu podłóg, zawsze wyczyść i wysusz końcówkę mopa. Mokry
i niewyczyszczony mop jest pożywką dla bakterii i pleśni, przez co przy kolejnym użyciu może pozostawić nieprzyjemny zapach.

cleanlabel_1JPG


Co z górą naczyń?

Ręczne mycie naczyń wiąże się z dużymi kosztami wynikającymi ze zużycia wody. By ograniczyć jej nadmierne wykorzystywanie, należy wcielić w życie kilka zmian. Po pierwsze należy usuwać resztki z talerzy do śmietnika. Po drugie wyłączać wodę między usuwaniem brudu gąbką.
Po trzecie – perlator. Jest to mała nakładka na kran, która kosztuje mniej więcej 10 złotych,
a pozwala nam znacząco ograniczyć zużycie wody. Przy codziennym myciu możemy zaoszczędzić nawet 180 złotych!

Ostatnia bardzo ważna rzecz, to płyn do mycia naczyń. Ważne, by był koncentratem, który idealnie usunie tłuszcz i inne zabrudzenia. Takim produktem jest ten proponowany przez FLO. Aktywna piana ułatwia skuteczne usuwanie brudu. Łagodny dla skóry dłoni. Zawartość olejków owocowych i ich zapach sprawia, że codzienne mycie naczyń staje się czystą przyjemnością. Aromatyczny i słodki zapach malin przywoła wspomnienie letniego ogrodu.

PORADA: Jeśli na twoich ubraniach są plamy z tłuszczu lub tłustej potrawy, płyn do mycia naczyń zadziała lepiej, niż proszek do prania. Polej zabrudzenie tym detergentem, pozostaw na jakiś czas, a następnie intensywnie pocieraj. Wypłucz tkaninę i upierz jak zwykle.