Tradycyjna zabawa wpływająca na rozwój dziecka

Tradycyjna zabawa wpływająca na rozwój dziecka

Dzieci już od pierwszych chwil życia uwielbiają być bujane.  Gdy tuż po urodzeniu bierzemy maluszka na ręce, automatycznie kołyszemy się z nogi na nogę, chcąc go uspokoić. Instynktownie wiemy, że ma to na niego pozytywny wpływ? Co tak niezwykłego jest w tym ruchu  i jakie korzyści przynosi dla rozwoju naszej pociechy?   

Jak działa huśtanie?

Kojące bujanie uspokaja oraz daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Wszystko dzięki temu, że maluch przyjemny ruch kołysania zna jeszcze z okresu, kiedy przebywał w brzuchu mamy i podczas tego ruchu czuł się spokojniejszy oraz bardziej wyciszony.  

Huśtanie wpływa również pozytywnie na układ przedsionkowy dziecka. Oznacza to, że kołysanie wspomaga koordynację ruchową oraz umiejętność utrzymywania równowagi.

Jeżeli układ przedsionkowy nie działa sprawnie, tworzy to problemy ze sprawnością fizyczną, nadwrażliwością, a także z koncentracją. W przyszłości dziecko może mieć trudności w wykonywaniu prostych, codziennych zadań, na przykład podczas czytania książeczki ze zrozumieniem. Oprócz tego kołysanie pełni też funkcję niewymagającego treningu, wzmacniając mięśnie oraz układ kostny malucha.

Dlatego naprawdę warto korzystać z huśtawek na placu zabaw, odkąd tylko dziecko potrafi samodzielnie siedzieć. Z myślą o najmłodszych specjalnie zaprojektowano huśtawki z odpowiednim wsparciem i zabezpieczeniem, które zapewniają dziecku ogromną frajdę.  

Znajdź idealną huśtawkę

Wybór odpowiedniej huśtawki może stanowić niemały problem. Warto jednak zainwestować w taki model, który będzie służył przez długi czas.  Można rozważyć postawienie huśtawki nie tylko w ogródku, ale także w domu i dzięki temu dziecko będzie mogło z niej korzystać w każdej chwili.

Idealnym rozwiązaniem jest huśtawka marki LULANDO, która jest dedykowana dla dzieci samodzielnie siedzących. Huśtawka nie posiada ostrych elementów, co czyni ją w pełni bezpieczną dla najmłodszych. 

Wielkim atutem tej huśtawki jest to, że można ją zamontować w dowolnym miejscu - w domu czy na tarasie, dzięki czemu można niej korzystać niezależnie od panującej pogody. Oprócz jej praktycznego zastosowania może stanowić ciekawy element wystroju pokoiku dziecięcego.

Materiał siedziska wykonany jest z odpornej na przetarcia tkaniny, która dodatkowo jest przyjemna w dotyku. Poduszka wypełniona została puszystą silikonową włókniną o właściwościach antyalergicznych. Natomiast drążki wykonane są z wysokiej klasy sosnowego drewna, a liny z 100% bawełny, co czyni je niezwykle silnymi mocowaniami, odpornymi na strzępienie.  Są one również zaprojektowane tak, aby regulacja wysokości nie stanowiła problemu i huśtawka dopasowywała się doskonale do każdego pomieszczenia.

 

Huśtanie się jest nie tylko uwielbianym przez dzieci sposobem na spędzanie czasu, ale także czynnością potrzebną do prawidłowego rozwoju naszego maluszka. Wybierzmy taką huśtawkę, która będzie służyła dzieciom przez cały czas – w każdą porę roku.  

www.lulando.pljpg dzieckojpgjpg hutawajpg