W czasie deszczu dzieci się nudzą,  czyli jak zająć dziecko w niepogodę

W czasie deszczu dzieci się nudzą, czyli jak zająć dziecko w niepogodę

Kiedy za oknem wiszą czarne chmury, a z nieba leje się deszcz, każdy rodzic staje przed tym samym dylematem – co robić z pociechą przez cały dzień bez wychodzenia na spacer. Są jednak sposoby, by ten czas spędzić równie ciekawie jak na placu zabaw. Zobacz, jak to zrobić!

Obrazek_1jpg

Domowa rozrywka

Gdy niepogoda psuje nam codzienny harmonogram dnia – weźmy sprawy w swoje ręce i zorganizujmy naszemu maleństwu (i również sobie) dzień pełen atrakcji. Elementy z ulubionego placu zabaw jesteśmy przecież wstanie przenieść pod własny dach. Jak to zrobić?

Domowa piaskownica

Miejsce, w którym powstają najlepsze wypieki czy najwspanialsze zamki – możemy teraz zorganizować w dziecięcym pokoju. Dzięki piaskowi kinetycznemu i odpowiedniej misce – nasza pociecha może robić babki z piasku, czy tworzyć inne kreatywne budowle. Możecie również pobawić się w restauracje, w której piaskowe przysmaki  będzie serwowało Twoje dziecko.

Ćwiczenie sprawności

Drabinki cieszą się ogromnym powodzeniem na każdym placu zabaw. W zależności od wieku dziecka – pokonuje on różne poziomy trudności, które zostają przed nimi postawione. Raczkujący maluch wykorzystuje je do tego, aby się podciągać i próbować postawić pierwsze kroki. Starsze szkraby testują swoją odwagę i wspinają się na coraz to wyższe szczebelki. Jednak, gdy deszcz hula za oknem, możemy dla swojego dziecka zbudować własny tor przeszkód, zapewniający mu nowe wyzwania. Wystarczy, że rozstawimy obok siebie krzesła, a pomiędzy nimi rozciągniemy gumę do skakania lub sznurek. Zadaniem dziecka (i ku jego rozbawieniu również rodzica) będzie przeczołganie się pod przeszkodą.

Domowa huśtawka

Jeśli mamy w domu miłośnika huśtawek – i jest to jedyna rzecz, na jakiej nasz maluch lubi się bawić podczas wizyt na placu zabaw – możemy taki przedmiot  zainstalować na stałe w domu! Wtedy niezależnie od pogody dostarczymy dziecku ulubionej rozrywki! Warto jednak zainwestować w taką, aby była praktyczna i służyła nam przez długi czas. Huśtawka marki LULANDO jest dedykowana najmłodszym, którzy już samodzielnie siedzą – i może im towarzyszyć, aż nie osiągną wagi 15 kg. Dzięki regulowanej wysokości produkt doskonale dopasuje się do każdego pomieszczenia. Huśtawka nie posiada ostrych elementów, co czyni ją w pełni bezpieczną dla dzieci. Materiał siedziska wykonany jest z odpornej na przetarcia tkaniny, która dodatkowo jest przyjemna i miękka w dotyku. Poduszka wypełniona została puszystą silikonową włókniną o właściwościach antyalergicznych, przez co  niestraszna będzie dla małych alergików.

Obrazek_2jpg

Plac zabaw we własnym domu

Dzięki odpowiedniemu nastawieniu i przygotowaniu, deszcz już nigdy nie popsuje nam planów. W łatwy sposób możemy być niezależni od pogody i realizować zaplanowany schemat dnia w spokojnym rytmie. Pamiętajmy o zachowaniu różnorodności podczas spędzania czasu z bobasem. Jest to idealny przepis na dobry humor maluszka bez względu na warunki atmosferyczne.  

Więcej informacji na www.lulando.pl