Wegańska i ekologiczna koloryzacja włosów

Wegańska i ekologiczna koloryzacja włosów

Linia DOC COLOR włoskiej marki Jean Paul Mynè to pierwsze i jedyne farby do trwałej i półtrwałej koloryzacji włosów, z których składu całkowicie wyeliminowano wodę!

 02jpg

Jak nie woda to co?

Woda w procesie koloryzacji zwykle służy uzyskaniu kremowej konsystencji mieszanych składników, dodatkowo jest nośnikiem dla pigmentu, jednak wraz z wysuszeniem włosów ślad po niej znika, i „nici” z nawilżenia… W laboratoriach Jean Paul Mynè podjęto próbę wyeliminowania wody ze składu farb i zastąpiono ją, uwaga… Aloesem!

Co to daje?

O cudownych właściwościach aloesu pisano już wiele, dlatego nikogo nie trzeba będzie przekonywać, że zastąpienie wody aloesem w procesie koloryzacji włosów wniesie wiele dobrego! Mała zmiana, acz wielka różnica – okazało się , że użycie aloesu znacząco poprawiło krycie, intensywność i przede wszystkim trwałość koloru. Delikatna formuła okazała się w pełni bezpieczna zarówno dla włosów jak i skóry głowy. Co więcej DOC COLOR działa odżywająco i nawilżająco, co przekłada się na połysk włosów poddanych koloryzacji Jean Paul Mynè.

buteleczkipng

Wegańska koloryzacja

Paleta DOC COLOR to 72 intrygujące odcienie, które wyzwala specjalna emulsja aktywująca DOC ACTIV ENZYME. W zależności od tego jak trwały efekt chcemy osiągnąć, możemy sięgnąć po jeden z 5 rodzajów emulsji, której skład został oparty o naturalne oleje roślinne, spirulinę oraz wyciągi z papai i ananasa.

DOC OLEODEC z kolei jest pierwszą bezamoniakową, olejną, rozjaśniającą kąpielą odbarwiającą. Skuteczny w rozjaśnianiu włosów, a przy okazji bezpieczny dla stylisty, bezwonny i bezbarwny specyfik jest w pełni bezinwazyjny, także dla skóry głowy. Zawiera cenne oleje ochronne i nawilżające, takie jak olej ryżowy, oliwa z oliwek, olej arganowy, olej babassowy i olej z mydlnicy lekarskiej.

Wegańska koloryzacja

Skład kosmetyków Jean Paul Mynè, poza tym, że jest oparty na naturalnych składnikach jest także w pełni wegański. Produkty również nie były, nie są, i nigdy nie będą testowane na zwierzętach. Harmonia z naturą nie kończy się na samym składzie i trosce o zwierzęta. Designerskie opakowania DOC COLOR to poddawane recyklingowi puszki, bezpieczne, praktyczne i przystosowane do wtórnego wykorzystania małe dzieła sztuki.

Produkty marki Jean Paul Mynè dostępne są w wybranych salonach fryzjerskich na terenie całej Polski. 

02jpg