Wywiad z założycielami marki We Are Knitters

Wywiad z założycielami marki We Are Knitters

We Are Knitters to międzynarodowa marka modowa specjalizująca się w dziewiarstwie ręcznym i zestawach do robienia na drutach. Założyciele marki María José Marín i Alberto Bravo opowiadają jak narodził się pomysł na We Are Knitters oraz co sprawia, że robienie na drutach jest niezwykłym hobby.  

01jpg

Jak narodził się pomysł na We Are Knitters? 

Idea stworzenia We Are Knitters narodziła się podczas naszej podróży do Stanów Zjednoczonych. Jakieś 8-9 lat temu odwiedziliśmy przyjaciela, który mieszka na stałe w Nowym Jorku. Spacerując po nowojorskich ulicach niemal na każdym kroku spotykaliśmy ludzi robiących na drutach – w kawiarniach, parkach czy komunikacji miejskiej. Byliśmy zaskoczeni widokiem specjalnych sklepów pełnych wełny w rozmaitych kolorach i różnych rodzajów drutów do dziergania. Jednak największe wrażenie zrobiła na nas młoda dziewczyna dziergająca w metrze fluorescencyjną włóczką. To był zniewalający widok! Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że Ameryka oszalała na punkcie robienia na drutach! Po powrocie do Hiszpanii uświadomiliśmy sobie, że u nas taki trend praktycznie nie istnieje. Zaczęliśmy przeszukiwać internet i znaleźliśmy firmy produkujące druty, ale były one zwyczajne i standardowe. Zainspirowani tym co zobaczyliśmy w USA postanowiliśmy, że stworzymy swoją własną nowoczesną i zabawną markę dla fanów dziergania!  

Powołanie do życia firmy specjalizującej się w produkcji zestawów do dziergania to odważny pomysł. Mieliście obawy by zacząć? Jakie umiejętności nabyte w trakcie wcześniejszej kariery zawodowej pomogły Wam rozwinąć biznes?  

Na początku trochę obawialiśmy się porażki. Nie byliśmy pewni, czy tak ryzykowny pomysł może się udać. Jednak naprawdę uwierzyliśmy w projekt i byliśmy zdecydowani poświęcić dla niego wszystko. Dzięki naszym wcześniejszym doświadczeniom zawodowym byliśmy przyzwyczajeni do długich godzin pracy i koncentracji na osiąganiu jak najlepszych wyników. Nasza determinacja i zawodowa dyscyplina pomogły nam odnieść sukces i doprowadziły do powstania We Are Knitters.  

Co sprawia, że dzierganie jest takie niezwykłe? Dlaczego warto zacząć robić na drutach? 

Dzierganie nazywane jest jogą XXI wieku - pozwala się zrelaksować, wyciszyć i odnaleźć wewnętrzny spokój. Podczas robienia na drutach możemy odprężyć się po długim dniu i zapomnieć o wszystkich troskach, jakich dostarcza nam codzienność. Nauka robienia na drutach wymaga od nas skupienia i zaangażowania. Jednak kiedy już się nauczymy to będziemy czerpać z tej umiejętności nieustanne korzyści.

IMG_1819jpg

W jakich krajach są dostępne Wasze produkty? Czy działacie tylko w Europie czy planujecie w najbliższym czasie rozwinąć działalność na nowe rynki?

Obecnie działamy w Europie i Stanach Zjednoczonych. Mamy wizję globalną, lubimy dostosować się do każdego rynku. Skupiamy się na tym, aby komunikować się z ludźmi w potocznym, zabawnym tonie, który pozwala łączyć się z nimi bez względu na narodowość.  

Jak wyglądały początki Waszej działalności? Skąd czerpaliście fundusze na rozwój biznesu? Czy udało Wam się pozyskać inwestorów?  

Na początku korzystaliśmy z własnych oszczędności i środków z nagrody dla przedsiębiorców. Umożliwiło nam to złożenie pierwszego zamówienia na wełnę. W 2013 roku zaczęliśmy pracować z funduszem Hiszpańskiego Przedsiębiorstwa Kapitałowego i aniołami biznesu. Dzięki temu mogliśmy zacząć działać na skalę międzynarodową.  

Skąd pochodzi wełna i inne wykorzystywane przez Was materiały? Czy przywiązujecie dużą wagę do ekologicznych aspektów produkcji?  

Wykorzystujemy wyłącznie naturalne wełny, bawełnę Pima, wełnę merynosów i Baby Alpaca, które pochodzą w 100% z Peru. Jasne, intensywne kolory nie wystepuja w naturalnych barwnikach, niemniej jednak dbamy o to aby wszystkie procesy produkcji sa zgodne ze standardami ekologicznymi. Koncentrujemy się na tym, aby wszystkie procesy produkcji były zgodne ze standardami ekologicznymi. Kilka razy odwiedziliśmy Peru, aby zobaczyć warunki w których żyją owce i mieć pewność, że sposób ich hodowli jest zgodny ze wszystkimi normami.

IMG_3913jpg


Jaki będzie następny krok marki We Are Knitters? Czy możecie powiedzieć coś o swoich planach na przyszłość?

Stopniowo pracujemy nad rozwijaniem działalności w krajach, w których obecnie działamy. Jesteśmy także otwarci na nowe rynki. W tym roku wchodzimy nie tylko do Polski, ale także na do krajów Skandynawskich. Cieszymy się, że mamy możliwość rozszerzania działalności na nowe rynki. Chcielibyśmy szerzyć ideę marki We Are Knitters i sprawić, że ludzie na całym świecie będą mogli zakochać się w dzierganiu dzięki naszym produktom.  

O MARCE WE ARE KNITTERS 

We Are Knitters to międzynarodowa marka modowa specjalizująca się w dziewiarstwie ręcznym, założona przez parę przyjaciół z Hiszpanii – Maríę José Marín i Alberto Bravo. Pomysł na markę zrodził się podczas podróży nowojorskim metrem. Zobaczyli wówczas młodą dziewczynę robiącą na drutach i zdali sobie sprawę z popularności trendu DIY. Postanowili się więc w to zaangażować i promować ten trend w świecie. Marka od samego początku działania chciała odtworzyć dawny kunszt dziewiarski dostosowując go jednak do nowoczesnych realiów. Pięć lat wystarczyło, aby We Are Knitters stało się międzynarodowym dostawcą zestawów do robienia na drutach oraz wysokiej jakości wełny.  

W każdym zestawie znajdują się wszystkie elementy potrzebne, by zrobić sobie coś swojego. Znajdziemy więc wełnę, drewniane druty, wzór, igłę do wełny oraz metkę. Aby robótki stały się jak najbardziej komfortowe druty zostały wykonane z drewna bukowego, każda para drutów robiona jest ręcznie przez wyspecjalizowanego rzemieślnika. Do wyboru mamy także wysokiej jakości wełnę m.in. wełnę peruwiańską– grubą bądź cienką lub wełnę typu baby alpaca. Oferta marki skierowana jest zarówno do osób początkujących, średnio zaawansowanych jak i zaawansowanych. Każdy zestaw zawiera wzór, dzięki któremu oczko po oczku samodzielnie wykonamy sweter, szalik, narzutę, bluzkę czy sukienkę. Ponadto możemy także skorzystać z przygotowanych przez markę filmów instruktażowych, które w prosty sposób pokazują jak radzić sobie z nawlekaniem oczek i wykonywaniem poszczególnych elementów robótki. Wszystkie filmy dostępne są na stronie www.weareknitters.pl