Wzmożona aktywność fizyczna kontra nasze stawy, biodra, mięśnie

Wzmożona aktywność fizyczna kontra nasze stawy, biodra, mięśnie

W dzisiejszych czasach mocno promowany jest zdrowy tryb życia. A to nie tylko zmiana diety, ale również wzmożona aktywność fizyczna, która bywa porządnym obciążeniem dla stawów, bioder, mięśni. Zwłaszcza gdy w organizmie zaczynają pojawiać się braki kolagenu, odpowiedzialnego za produkcję mazi stawowej. Jak chronić nasze stawy i nie rezygnować z ruchu?

Obrazek_1png


Czy kolagen jest potrzebny? 

Kolagen to białko, które jest podstawowym budulcem kości i stawów, mięsni, ale także skóry i ścięgien. Prawidłowe i bezpiecznie poruszanie się naszego ciała jest możliwe właśnie dzięki kolagenowi. To on odpowiada za produkcję mazi stawowej i reguluje elastyczność chrząstek. Maź zmniejsza tarcie kości, dzięki czemu nie odczuwamy bólu przy poruszaniu się. Jednak po 25. roku życia włókna kolagenowe zaczynają zanikać i nasz organizm potrzebuje „doładowania” kolagenem, który zadba nie tylko o spowolnienie starzenia, ale także zadba o lepsze kości.  

A jeśli go zabraknie…

Braki kolagenowe dotyczą wielu partii ciała i ich funkcji. Wraz z zanikaniem włókien kolagenowych możemy odczuwać bóle mięśni, stawów, bioder, ale także mogą się pojawić obrzęki i zaczerwienienia. To właśnie oznaki choroby reumatycznej, która objawia się często zmianami chorobowymi w stawach i kościach, dając objawy bólowe - a w skrajnych przypadkach ograniczenie ruchomości stawów, aż do całkowitego ich usztywnienia. Już te pierwsze sygnały powinny być dla nas znakiem, że poziom kolagenu jest zbyt niski i należy go uzupełnić.

 

Troszcz się o stawy, biodra, mięśnie z wysokiej jakości kolagenem

Rekomendujemy doskonałe miękkie pastylki kolagenowe KolagenCito niemieckiej marki Reutter, znanej z produktów oryginalnych i pierwszej jakości. W każdej pastylce KolagenCito znajduje się aż 400 mg wysokiej jakość kolagenu oraz odpowiednio dobrana porcja witaminy C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu i jego przyswajaniu. Regularne stosowanie KolagenCito czynnie wspomaga właściwe funkcjonowanie stawów, kości, bioder, chrząstek, dziąseł, skóry oraz naczyń krwionośnych. Kolagen wskazany jest na reumatyzm.
Spłyca także zmarszczki - dba o ładną cerę. Dziennie powinno się stosować do 3 miękkich pastylek KolagenCito.

  Obrazek_2png

Stawiaj na artykuły sprawdzone, na firmy, które będą gwarantem wysokiej jakości. Eksperci firmy Reutter mają ogromne doświadczenie, stosują wyselekcjonowane, wysokiej jakości składniki, tworząc produkty aż od 1913 roku.

Zaufaj KolagenCito - to produkt profesjonalny.  Chroniony prawem patentowym na świecie.

KolagenCito dostępny jest w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Produkt dostępny w cenie ok. 24 zł.

 www.izakpol.pl