Zwolnij i… zrób coś dla siebie

Zwolnij i… zrób coś dla siebie

Z hukiem weszliśmy w 2019 roku, zabraliśmy się za realizowanie nowych postanowień…. Jednak w naszej codzienności - pełnej pośpiechu i zabiegania - bardzo łatwo nam zapomnieć o nas samych i o odpoczynku. Dowiedz się, jak znaleźć chwilę dla siebie.

1jpg

Aby nie dać się porwać codzienności, w wolnych chwilach warto zabrać się za aktywność, które pomogą nam się nie tylko odciąć od obowiązków i pracy, ale również głęboko zrelaksować.

Nowe hobby

Jak znaleźć nowe hobby? Jak wybrać coś co pozwoli nam się zrelaksować uwalniając myśli? Kiedy podejmujemy się nowych wyzwań warto zadać sobie pytanie, czy dają nam one energię i motywację do działania? Może taki wskaźnik wydaje się banalny, ale to co wprawia nas w stan spełnienia można właśnie w ten sposób rozpoznać. Brzmi zbyt łatwo? Czasami, te najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi! Warto też wybrać zajęcie, które nie będzie wymagało zbyt dużo przygotowania – w ten sposób, ograniczymy prawdopodobieństwo… jego porzucenia! Jeżeli podejmiemy się np. jazdy konnej – takie hobby jest bardzo wartościowe, ale wymaga dużo czasu i przygotowania, co może utrudnić nam jego regularność. Dodatkowym czynnikiem zniechęcającym może być pogoda, która nie zawsze sprzyja wychodzeniu z domu. Warto więc poszukać zajęcia, któremu będziemy mogli się oddać choć na 30 minut dziennie – dając czas naszemu ciału na pełen relaks. Świetnym pomysłem może okazać się robienie na drutach! Wracające do łask, ulubione zajęcie naszych mam i babć, daje niesamowite poczucie relaksu, satysfakcji i możemy je wykonywać właściwie wszędzie!

Głęboki relaks

Powtarzalne czynności, które mają swój szczególny rytm pozwalają obniżyć poziom kortyzolu czyli tzw. hormonu stresu w organizmie. Co więcej, robienie na drutach wprawia na w stan głębokiej relaksacji, porównywalny z uprawianiem jogi czy medytacją.

Rytmiczne ruchy i skupienie mogą pomóc w odwróceniu uwagi od objawów stanów lękowych, a nawet depresji! Więc sięgaj po druty, kiedy zaczynasz odczuwać niepokój -  może to pomóc w powstrzymaniu tych objawów.

Stworzysz własne ubrania i akcesoria

Świat robienia na drutach pełen jest przepięknych i barwnych inspiracji. Na rynku jest coraz więcej firm który promują wartości życia w trybie „slow”, oferując wysokiej jakości artykuły. Jedną z nich jest We Are Knitters. Dla marki nie tylko ważne są trendy modowe, ale także budowanie nietuzinkowego świata, w którym sami decydujemy o tym, co nosimy. Oryginalne, wykonane ręcznie z najwyższej jakości wełny są produktami niezastąpionymi.

Co więcej, by zachęcić fanów robienia na drutach do przetestowania ich zestawów, firma WAK regularnie udostępnia wzory robótek do zaadoptowania za darmo! Możemy je znaleźć na stronie internetowej: https://www.weareknitters.pl/.

Wśród najczęściej pobieranych znalazła się torba Edda Bag. Zaprojektowana we współpracy z Paula Strickt, łączy w sobie styl i wygodę. Jest idealną torbą do codziennego użytku. Luźny i ozdobny ścieg dodaje torbie oryginalności i charakteru. Wykonanie takiego dodatku to kilka godzin naszej pracy, a skończone dzieło to niemierzalne pokłady satysfakcji! Dodatkowo Edda Bag sprawdzi się świetnie jako zastępstwo plastikowych toreb na zakupy, gdyż zawsze możemy mieć ją przy sobie. Zadbamy dodatkowo o środowisko!

Kiedy codzienność nas przytłacza, warto znaleźć coś dla siebie – niezależnie, czy będzie to robienie na drutach czy też inne zajęcie. Ważne, by był to czas pełen satysfakcji, który pozwoli nam wstać następnego dni z pełną energią i gotowością do działania!

 

Więcej inspiracji szukaj na:

https://www.weareknitters.pl/