Jak spędzić karnawał ze swoją pociechą?

Jak spędzić karnawał ze swoją pociechą?

Jak przywitać karnawał? Oczywiście z przytupem! Dotyczy to zarówno nastolatków, dorosłych jak i dzieci! Pamiętajmy, że ten wyjątkowy czas w roku jest również niezwykłą atrakcją dla najmłodszych, którzy marzą o zorganizowaniu domowej imprezy dla koleżanek i kolegów. Jak przygotować zabawę dla podopiecznych w tym szczególnym okresie? O czym pamiętać i na co uważać? Oto kilka sposobów na niezapomniane imprezy karnawałowe!

zdjcie1jpg

Odpowiednie planowanie

Maluch może marzyć o dużej imprezie, na którą zaprosi całą klasę, ale to rodzice muszą zdecydować jak huczne będzie przyjęcie. Organizacja czasu dla dzieci to spora odpowiedzialność, ponieważ trzeba skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie i komforcie dzieci, i to nie tylko swoich. Przed zaplanowaniem wydarzenia, warto porozmawiać z dzieckiem i uświadomić, że karnawał to czas który warto spędzać w bliskim gronie. Należy uważnie przeanalizować, kogo chce zaprosić. Szkoda byłoby, gdyby na przykład z dużego grona dzieci z jakiegoś względu wykluczono tylko jedno… Porozmawiaj ze swoją pociechą, później z rodzicami innych dzieci. Może to także Twoi znajomi? Pomyśl nad organizacją podwójnej imprezy – zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na pewno przyda się wsparcie innych mam i ojców, którzy mają oczy dookoła głowy i czuwają nad wspólnym bezpieczeństwem. Rozważ też ile osób będziecie w stanie przenocować, gdyż z pewnością po zabawach dzieci szybko zrobią się śpiące po „zarwanej” nocy.

Huczna zabawa

Szkoda byłoby, gdyby dzieci spędziły ten czas wyłącznie przed komputerem czy telewizorem. Dlatego warto zaplanować integracyjne zabawy, które z jednej strony zagospodarują czas, a z drugiej faktycznie urozmaicą imprezę, dając dużo frajdy. Szampańskiej zabawie sprzyjają odpowiednie dekoracje – balony, serpentyny, błyszczące elementy okolicznościowe czy tematyczne grafiki. Można zaproponować dzieciom na przykład bal przebierańców – to zresztą trend coraz modniejszy również wśród dorosłych.

Smaczne i zdrowe przekąski na całą noc

W czasie karnawału starsze dzieci chodzą z reguły spać później niż zazwyczaj – tym bardziej trzeba przemyśleć kwestię żywienia. Oprócz wyjątkowych dań kolacyjnych i deserów zaleca się przygotowanie pożywnych przekąsek. Kto powiedział, że trzeba się ograniczać do słodkich, placuszków czy naleśników z serkiem homogenizowanym. Jeśli już mowa o tej uwielbianej przez dzieci przekąsce, na bazie serka (np. Bakuś Puszysty) można przygotować pyszne, kremowe lody albo, barwnie zdobione ciasteczka – np. żurawiną czy orzechami. Dzieci na pewno się ucieszą z takiej niespodzianki!

Przepis na ciasteczka:

Przygotuj: 2 jajka, małą miseczkę żurawiny i ulubionych orzechów, 150 g Bakusia Puszystego waniliowego, 100 g masła, 3 łyżki miodu, 150 g mąki, 1 łyżeczkę proszku do pieczenia. Wszystko wyrób mikserem. Piecz 20 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni.

Kremowe lody:

Przygotuj pół szklanki dowolnych mrożonych owoców, dwa banany, 300 ml dowolnego serka Bakuś Puszysty, 3 łyżki miodu i 150 ml śmietanki kremówki 30%. Wszystko razem zblenduj. Wsadź do lodówki na parę godzin i gotowe!

zdjcie2jpg  

Bezpieczeństwo podstawą karnawału

Mając pod opieką dzieci, zachowaj szczególną ostrożność. Tam, gdzie jest dużo dzieci jest też dużo szaleństwa! W ferworze zabaw łatwo nabawić się kontuzji, więc warto zabezpieczyć przestrzeń zanim nasi młodzi goście się pojawią. Dobrej zabawy!

https://bakoma.pl/