Naturalne sposoby na poświąteczny detoks

Naturalne sposoby na poświąteczny detoks

Święta Bożego Narodzenie to wyjątkowy czas, który większość z nas spędza w gronie rodziny i najbliższych. Nieodłącznym elementem corocznej tradycji są spotkania przy suto zastawionym stole wigilijnym, pełnym przepysznych potraw. Niestety, tradycyjna polska kuchnia jest również bardzo kaloryczna i obciążająca dla naszego trawienia. Sprawdź, jak możesz sobie poradzić z uczuciem ciężkości za pomocą naturalnych sposobów!

  Zdjecie_1JPG

Zacznijmy od jedzenia

Po pierwsze, nie przejmuj się tym, że przez te ostatnie dni zjadłaś więcej niż zwykle. Święta to czas, kiedy możemy sobie pozwolić na chwilę wytchnienia i odpoczynku i nie warto się stresować. Ale kiedy emocje po świętach już opadną, zacznij spokojnie wracać do lżejszych dań. Postaw na owoce i warzywa ponieważ znaleźć w nich możesz to, co pozwoli Ci wrócić do przedświątecznej formy: chlorofil, błonnik i mało kalorii. Obecny w warzywach chlorofil pomoże nam w oczyszczeniu toksyn z organizmu, błonnik usprawni naturalne procesy trawienne, a niska kaloryczność naszych posiłków sprawi, że wyrównamy bilans energetyczny z poprzednich kilku dni.

 

Włączenie warzyw do Twojej diety jest proste i możesz to zrobić poprzez zmienienie proporcji tradycyjnego obiadu (np. mniej tłuszczy i mięsa na rzecz sałatki), włączenie do diety koktajli owocowo-warzywnych czy zup.

Naturalne oczyszczanie

Niezbędnym elementem w naszym poświątecznym detoksie powinno być nawodnienie organizmu. Często mylimy pragnienie z głodem, dlatego picie ponad dwóch litrów wody dziennie sprawi, że będziesz jeść mniej, ale Twoje ciało będzie też sprawniej trawić to, co zjesz.

Wprowadzenie większej liczby zup czy kremów może też odciążyć nasz organizm, ponieważ takie posiłki są lekkostrawne i pomagają uregulować nasze trawienie. Uwaga na kawę
i alkohol, ponieważ odwadniają organizm. Dostarczenie organizmowi niezbędnej wody sprawi, że nasze ciało szybciej poradzi sobie z toksynami i usprawni naszą przemianę materii, a także pozwoli na pozbycie się uczucia ociężałości i przejedzenia, które często towarzyszy nam po świątecznej uczcie.

I na deser.. zioła!

W oczyszczaniu organizmu pomogą nam też zioła, które usprawnią i uregulują funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. W naszej naturalnej apteczce powinniśmy znaleźć między innymi ostropest plamisty, rumianek i czarny bez. Należą one do najskuteczniejszych i najpopularniejszych ziół znanych jeszcze naszym babciom!

Ostropest plamisty – znany jest ze swojego działania odtruwającego. Pomoże nam
w oczyszczeniu wątroby.

Rumianek – działa przeciwzapalnie, w większych ilościach ma właściwości przeczyszczające i ułatwia usuwanie złogów jelitowych. Stosowany regularnie może okazać się bardzo pomocny w okresie poświątecznym.

Czarny Bez – zarówno jego kwiaty jak i owoce mają bardzo zdrowotne właściwości. Kwiaty działają przeciwgorączkowo, napotnie, moczopędnie, wykrztuśnie i przeciwzapalnie. Owoce natomiast mają dodatkowo właściwości przeciwbólowe, przeciwwirusowe, uodparniające, obniżają poziom cholesterolu, odtruwają oraz wspomagają przemianę materii.

 

Jak spożywać zioła

Znając właściwości polskich ziół warto włączyć je do naszej diety! Należy jednak pamiętać, że aby cieszyć się korzyściami płynącymi z ich spożywania, musimy zwrócić uwagę na odpowiednie zalecenia, ponieważ przedawkowanie może okazać się niebezpieczne.

Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem na korzystanie z zdrowiodajnych właściwości ziół są wysokiej jakości cukierki ziołowe firmy Reutter. Te z Czarnym Bzem nie tylko pomogą
w pozbyciu się poczucia ociężałości po świętach, ale wesprą też odporność organizmu.

Wygodna forma małych cukierków stworzonych z wysokiej jakości wyciągu z tego owocu sprawia, że zawsze możesz je mieć pod ręką! W wygodnej formie do ssania, bez czasochłonnego zaparzania.

Czarny_bezJPG

A korzystając z właściwości Czarnego Bzu na pewno sprawisz, że ten okres świąteczny będzie dla Ciebie lżejszy i przyjemniejszy.

Warto wspomnieć inne korzystne propozycje od marki Reutter, np.: Cukierki Szałwiowe, Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe, Cukierki Aloesowe, Cukierki Głogowe i inne - wszystkie
z naturalnymi wyciągami roślin, czyli z prawdziwymi ekstraktami. Reutter to pionier wielu cukierków ziołowych. Reutter to znana i lubiana marka, posiadająca wiele wyróżnień za swoją jakość. Czytajmy etykiety i starajmy się kupować to co dobre i sprawdzone.

Jeżeli rozważasz zakup produktu z ekstraktem z czarnego bzu, to polecamy: Cukierki Czarny Bez niemieckiej firmy Reutter. Reutter to solidna technologia produkcji.

 

CUKIERKI z Czarnym Bzem firmy Reutter dostępne w aptekach i zielarniach. Cena ok. 7,90 zł.