Słodkie odliczanie do świąt

Słodkie odliczanie do świąt

Wraz z początkiem grudnia odliczamy dni do Bożego Narodzenia. Tradycją, którą najbardziej uwielbiają dzieci, są kalendarze adwentowe, które codziennie osładzają nam czas do zbliżających się świąt. Jaki wybrać, aby codzienna dawka łakocia nie była szkodliwa dla naszej pociechy?  

  Projekt bez tytuujpg

Okres przedświąteczny jest przepełniony niecierpliwością, zwłaszcza gdy ma się kilka lat. Dzieci już od początku grudnia wyczekują pierwszej gwiazdki, więc kalendarz adwentowy to idealny element, aby zbudować odpowiedni nastrój oraz podarować dziecku przedsmak nadchodzących świąt.

 

Jak to się zaczęło? 

Historia kalendarza adwentowego zaczęła się od małego chłopca o imieniu Gerhard Lang. Tak jak większość dzieci, każdego dnia pytał mamę, ile jeszcze dni zostało do świąt. Jego ciągłe pytania spowodowały, że mama wpadła na świetny pomysł. Narysowała dla synka arkusz z liczbami od 1 do 24, po czym przy każdej z liczb przyszyła biszkopta. Chłopiec codziennie skreślał liczbę oraz zjadał ciastko, tym sposobem umilając sobie czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.

Kiedy Gerhard stał się dorosłym mężczyzną, został drukarzem, a około 1930 roku zaczął produkować kalendarze adwentowe z czekoladkami. 

Jaki kalendarz adwentowy wybrać dla dziecka?

Każdego roku pojawia się na rynku ogromny wybór kalendarzy. Piękne, świąteczne opakowania oraz obietnica zawartości jaką kryją okienka, przyciągają wzrok dzieci. Nasze pociechy najbardziej uwielbiają te, w których znajdują się przeróżne słodycze. Warto jednak postawić na zdrowie naszych maluchów i podarować im kalendarz, który nie tylko umili czas oczekiwania, ale również sprawi, że nasze dziecko codziennie będzie odkrywać pyszne, pełnowartościowe przekąski.

kalendarz mixitjpg

 

Połączenie pysznego, zdrowego smaku z magią świątecznego oczekiwania znajdziemy w kalendarzu adwentowym Mixit, dostępnym w formie książki, posiadającej 24 rozdziały. W kalendarzu dzieci odkrywać będą batony Mixitki, które zachwycają nie tylko doskonałym smakiem, ale i również składem. Przekąski w większości powstały są na bazie daktyli lub płatków, które wraz z dodatkami, takimi jak orzechy czy liofilizowane owoce, tworzą niesamowite kompozycje smaków. Oprócz znanych i popularnych bestsellerów w kalendarzu możemy znaleźć dwa zupełnie nowe batoniki - Brownie i Słony karmel- bogate w proteiny z minimalną ilością cukru i węglowodanów. Nie zabraknie również batona z edycji bożonarodzeniowej - Mixitki Śliwka + czekolada, dzięki której Twoje dziecko w pełni poczuje smak świąt.

Wprowadź do Twojego domu prawdziwą bożonarodzeniową magię i spraw, że oczekiwanie na święta będzie dla dziecka ekscytującym okresem, pełnym radości i zdrowych przekąsek!

 

www.mixit.pl