Włosy a przesilenie jesienne

Włosy a przesilenie jesienne

Wosy a przesilenie jesienneJPG  

Przesilenie jesienne – co to takiego?

Najprościej mówiąc jest to zespół objawów osłabienia organizmu. Charakteryzuje się uczuciem zmęczenia, spadkiem energii i nadmierną sennością. Te cechy sprawiają, że czujemy się przygnębieni i nie mamy na nic siły. Wszystko za sprawą pogody. Jesienią nasz organizm otrzymuje dużo mniej promieni słonecznych niż latem. A one opowiadają za produkcję endorfin (hormonów szczęścia) – jeśli mamy ich za mało, odczuwamy tego skutki w postaci jesiennej chandry.

Jak sobie pomóc?

Oczywiście nie możemy sprawić, by słońce świeciło częściej, ale możemy pomóc sobie odpowiednią suplementacją, by dostarczyć organizmowi niezbędnych elementów. Witaminą słońca zwie się witaminę D – to ona dba o nasze dobre samopoczucie, kiedy na dworze jest szaro i nieprzyjemnie. Ważne, by uzupełniać jej braki w miesiącach jesienno-zimowych.

Końcówka roku to pora roku charakteryzująca się nie tylko brakiem słońca, a także sezonem infekcji. Dlatego równie ważne są suplementy, które zadbają o naszą odporność i zabezpieczą przed chowaniem, takie jak tran czy witamina C. Podczas jesiennych dni zdecydowanie przyda nam się także trochę energii, którą znajdziemy w magnezie.

Im szybciej zaczniemy dostarczać organizmowi brakujących witamin, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że odczujemy skutki jesiennego przesilenia.  

Chwila pożytecznego relaksu

Jesienią warto też sprawiać sobie małe przyjemności, na poprawę humoru. Jednym z takich elementów może być chwila odpoczynku z maską na włosach. Jeśli wybierzemy odpowiedni produkt, to nie tylko podarujemy sobie chwilę wytchnienia, ale także wesprzemy swoje włosy w walce z jesiennym przesileniem. Odżywka DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula Conditioner to rewitalizujące SOS dla włosów. Wyjątkowe połączenie składników aktywnych, takich jak: olej kokosowy, ekstrakt z liści gujawy i liści pokrzywy, ekstrakt z ziela skrzypu, ekstrakt z malin, rozpuszczalna keratyna, pantenol oraz masło shea pozwoliło stworzyć nowy wymiar w pielęgnacji włosów. To super rozwiązanie dla osób z problemem wypadających,  suchych czy zniszczonych włosów Będzie też ratunkiem dla rozdwajających się końcówek oraz włosów pozbawionych blasku.

Odżywkę wystarczy nałożyć w niewielkiej ilości (odpowiednik łyżeczki do herbaty) na włosy. Możemy to zrobić zarówno na suchą, jak i mokrą głowę.

Oczywiście czymże byłoby odżywianie włosów bez uprzedniego oczyszczenia. Tutaj z pomocą przychodzi szampon DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula. Dedykowany jest także do włosów osłabionych I wypadających, czyli takich jakie posiada większość z nas jesienią. Jak go używać? Najlepiej wypróbować metodę kubeczkową, czyli wlać trochę szamponu do kubeczka, wymieszać go z ciepłą wodą i dopiero teraz polać nim włosy. Dzięki temu zużyjemy mniej produktu i lepiej rozprowadzimy go na głowie.  

Kluczem do wygranej walki z jesiennym przesileniem jest dobre nastawienie i wprowadzenie do swojego życia małych zmian. Jeśli już teraz zaczniemy wspierać nasz organizm i włosy, możemy liczyć na to, że ich stan nie pogorszy się na przestrzeni najbliższych miesięcy i każdego dnia będziemy mogli cieszyć się dobrym samopoczuciem i wyglądem.

Więcej na myuolife.com