Sposoby na spędzanie czasu z dzieckiem latem

Sposoby na spędzanie czasu z dzieckiem latem

Latem jest mnóstwo okazji do ciekawych i angażujących zabaw z maluchami. Dzieci uczą się przez obserwację dorosłych, dlatego tak ważne jest, żebyśmy pokazali im, jak można spędzać czas w aktywny i pomysłowy sposób. A możliwości jest naprawdę wiele – poznaj naszych 5 propozycji!

Sport na świeżym powietrzu

 

Jeśli od najmłodszych lat zaszczepimy w dzieciach miłość do sportu, sami dając im dobry przykład, mamy większą szansę na to, że wychowamy ich na szczęśliwych i dbających o zdrowie dorosłych. Codziennie warto zacząć dzień od wspólnej aktywności fizycznej, np. w pobliskim parku. Tutaj możliwości uprawiania sportu jest naprawdę bardzo wiele: jazda na rowerze, hulajnodze czy rolkach, gra w badmintona, w piłkę lub gimnastyka na macie.

 

Możemy także zorganizować piknik. To dobry pomysł na spędzenie czasu na łonie natury, gdzie będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą, wspólnym towarzystwem i ciekawymi zabawami – jak nazywanie mieszkających w okolicy zwierząt i rosnących w pobliżu roślin. Każda wyprawa w nowe miejsce może zamienić się w ekscytującą przygodę!

 

Jeśli pogoda nie dopisuje, nie rezygnujmy z wyjścia na zewnątrz. Możemy wówczas udać się na wspólny spacer. Jest to nie tylko okazja do zadbania o sprawność fizyczną i zdrowie całej rodziny, ale także idealny moment do zacieśniania rodzinnych więzi i budowania relacji z najbliższymi.

 

Zabawy na balkonie lub w ogródku

Jeśli mieszkamy w domu, to ogródek może stać się idealnym miejscem wakacyjnych zabaw. Wystarczy umieścić w nim dmuchany basen, postawić niewielką piaskownicę, powiesić hamak czy rozstawić namiot. Jeśli mieszkamy w bloku możemy do zabaw zagospodarować balkon. Wystarczą kwiatki na poręczach, aby zapewnić zieleń oraz koce i poduszki – do zbudowania dziecięcej „bazy”. Również tutaj powinien zmieścić się niewielki, dmuchany basen, który zapewni najmłodszym ochłodę w upalne dni.

 

Poznawanie okolicznych miejscowości

 

Nie potrzeba ogromnego budżetu, aby ciekawie i w inspirujący sposób spędzić wolny czas. Wystarczy odrobina pomysłowości – wakacje to doskonały moment, żeby pokazać dzieciom najciekawsze pobliskie miasta i ich atrakcje. To idealny czas, by odwiedzić zakątki, do których w roku szkolnym nie mieliśmy okazji zajrzeć.

 

Przy okazji możemy odwiedzić wszystkie muzea – co jest super pomysłem na rodzinne, wakacyjne wyzwanie. Dzięki temu zajęciu dziecko, a także my sami, będziemy mieli okazję do poznawania nowych miejsc i poszerzania horyzontów. Unikniemy przy tym tłoków, które są w muzeach częste w okresie roku szkolnego, kiedy odwiedzają je zorganizowane wycieczki. Wiele tego typu obiektów oferuje darmowe wejścia w danym dniu w tygodniu – dzięki temu sprytnie planując kalendarz, możemy

zrealizować rodzinne wyzwanie zupełnie za darmo.

 

Przekąski źródłem energii

 

Bez względu na to na jakie wakacyjne atrakcje się zdecydujemy, wychodząc z domu warto zabrać ze sobą przekąski, które dodadzą nam i naszym pociechom energii. A dodatkowo sprawią czystą przyjemność naszemu podniebieniu. Każdy rodzic wie, że planując aktywny dzień z dzieckiem warto zabrać ze sobą coś słodkiego – co nie tylko będzie sposobem na szybki zastrzyk energii, ale może też być nagrodą np. za pokonanie długiej, wyznaczonej trasy wędrówki.

Wybierając łakocie, postawmy na takie, które nie zawierają szkodliwych składników: syropu glukozowo-fruktozowego czy utwardzonego oleju palmowego. Idealne będą te, które można wygodnie zabrać ze sobą, bez obaw o połamanie czy rozpuszczenie się w kieszonce plecaka. Taką zdrowszą przekąską, idealną do zabrania „na wynos” są zakręcane tubki z orzechowymi kremami „Super Krówka”. Zawierają one wyłącznie składniki pochodzące z ekologicznych upraw, a także prawdziwe orzechy. W tubce o smaku karmelowym aż 40% produktu stanowią orzeszki ziemne. Nie znajdziemy w nich również konserwantów oraz sztucznych dodatków, a zamiast syropu glukozowo-fruktozowego użyto w nich cukru trzcinowego. Dodatkowo produkt jest bezglutenowy, co jest dobrą wiadomością dla osób uczulonych.

Niezależnie od tego, jak będziemy spędzali z dziećmi wolny czas, warto mieć przy sobie łakocie, które dodadzą maluchom energii i będą zdrowszą alternatywą dla wielu popularnych produktów, które mają w swoim składzie szkodliwe dodatki. Do tego wystarczy zabrać ze sobą jedynie dobry humor – i przepis na udane wakacyjne wycieczki mamy gotowy!

 

„Super Krówka” oferuje dwa smaki kremów w tubkach: czekoladowo-orzechowy oraz karmel z solą. Każdy łasuch znajdzie więc coś dla siebie.

Packshotpng